Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nie pracuje na 1 i 2 cylindrze


lukilks

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy dzisiaj sobie jechałem i autko nagle przestało pracować na 1 i 2 cylindrze. iskra jest na każdym cylindrze. przepinalem wiązkę wtryskiwaczy między 1 a 4 i 2 a 3 myślałem ze wtrysk nie chodzi. autko nadal nie pracowało na 1 i 2. świece z tych cylindrów czarne. cylindry 3 4 świece prawidłowe. po wyjęciu podłączonych cewek z 1 i 2 cylindra brak jakiej kolwiek zmiany w pracy silnika.

przy jeździe tylko na 2 cylindrach pod obciążeniem (wciskajac np. mocniej gaz) w silniku rytmicznie coś stuka jak by ktoś młotem walił bardzo głośno  jadąc bez obciążenia w silniku cisza.

nie mam na razie jak zmierzyć kompresji. od dłuższego czasu miałem ślad oleju splywajacego po bloku silnika. wiem to wróżenie z fusów ale moze jakas podpowiedz, zawory ? uszczelka pod głowica ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie  sprężania wiele powie. Stukanie tłoków jest słyszalne przy braku zapłonu w jednym cylindrze, a co dopiero dwóch. Dobrze, że pozostało naprzemienne. Sprawdzałeś iskry w niepracujących tłokach po wyciągnięciu świec? Te świece pracują na jednym wyjściu sterownika. 

 

A może jest zwarcie w jednej z tych dwóch cewek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem iskry. na 1 i 2 iskra jest. wiem ze zapłon jest 1-4, 2-3. jak było by zwarcie to chyba parami by nie działało. cewki zamieniałem miejscami na wszystkie sposoby i nadal nie pali tylko 1 i 2 :/

pozostaje zmierzyć mi kompresje i zobaczyć co dalej. 

 

 

 

sprężanie zmierzone na 1 i 2 cylindrze 25 psi na 3 i 4 po 150 psi.

uszczelke raczej wykluczam bo olej lał mi sie przez nieszczelny korek wlewu oleju i ciekło po bloku. to co to moze być, zawory ? akurat w 1 i 2 ?

Edytowane przez lukilks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2018 o 21:43, lukilks napisał:

w silniku rytmicznie coś stuka jak by ktoś młotem walił bardzo głośno  jadąc bez obciążenia w silniku cisza.

 

Dnia 6.09.2018 o 22:23, lukilks napisał:

nie miesza sie. ani nie ma oleju w płynie ani płynu w oleju. zastanawia mnie to głośne stukanie pod obciążeniem.

Nic nie dymi na biało, to raczej zawory wydechowe.

Od kiedy masz gaz?

Nie było problemów z zapalaniem na zimnym silniku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic na biało nie dymi, przynajmniej nie dymiło bo jak chodzi tylko na 2och cylindrach to ciężko stwierdzić żeby cokolwiek dymiło.

wiec albo zawory albo jednak ta uszczelka. dziwne żeby   zawory padły od razu na 1 i 2 wiec może rzeczywiście to uszczelka. zaprowadzę do mechanika i zobaczymy tylko z tymi mechanikami też różnie bywa.

gaz jest od 5 lat.na zimnym zawsze ładnie zapałał i zapala. instalacja wyregulowana i często kontrolowana wiec  mieszanka była zawsze w porządku 

Edytowane przez lukilks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy cylindrami uszczelka jest stosunkowo wąska, brak w tym miejscu kanałów wodnych i olejowych więc nie będzie dymiło na na biało. Głośna praca wynika z tego, że silnik pracuje na dwóch cylindrach i sterownik silnika zwiększa dawkę paliwa by nie dopuścić do zgaśnięcia silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wolnych obrotach czuć wydmuchiwane powietrze przez korek wlewu oleju, jak zwiększę obroty to powietrza juz nie czuć. zobaczymy ile krzyknie mechanik bo będzie trzeba tez wymienić rozrząd. autko jest juz trochę leciwe i nie wiem czy nie lepiej zainwestować w coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!