Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane III 1.6 dCi


Swistak69

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano!
Rzecz wygląda następująco. Chciałbym przesiąść się z mojego VAG'a tzn. Audi A3 8V 2k13 na Megane z tego linku.

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat ogłoszenia zamieszczonego w linku? Przesiadka głównie ze względu na koszty eksploatacyjne Audi. Wybór tej Megane wydaję się dosyć sensowny. Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego samochodu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jeżeli chodzi o silnik to dobry wybór jeździłem z takim motorem Scenic III i naprawdę dobrze się nim śmigało, auto fajnie wyposażone chyba we wszystko nie widziałem tylko PDC przód ale bez tego da się żyć. Jak szukasz to na pewno w takiej konfiguracji nie słabszej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego przepięknie się zwiększa w nich moc, znajomy szef serwisu renault powiedział że tak jak benzynka w rs tak ten diesel a bardziej jego konstrukcja jest przewidziana na znacznie większe obciążenia bez uszczerbku na osprzęcie. a co do mocy tej jednostki bez virusa to i tak jest przednio. może nie prędkość maksymalna ma tu przewagę a to jak się zbiera ze świateł czy przy wyprzedzaniu

chociaż wersja z nowego scenica czy ogólnie nowych renault  ta 160 konna bi turbo to wciąż ta sama jednostka ale druga turbina robi swoje - sprzedałem niedawno scenica iv i jeździło sie nim świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarna1, a skąd pewność, że to po firmie jest (chyba, że nie doczytałem)? Auto jest na pewno sprowadzone i mogło jeździć głównie po autostradach - to wyczytałem. A przebieg jak przebieg - ja bym na pewno z takim nie kupił (ale to moja sprawa), ale zdecydowanie to nie dyskwalifikuje tego samochodu.

 

Tylko jedna uwaga - jeśli to jest "max opcja", to gdzie są elektrycznie regulowane fotele? :)

 

PS: mam taki sam kolor - utrzymanie w czystości = koszmar :)

Edytowane przez konwil
Literówki; uzupełnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zastanów się czy chcesz się przesiąść na auto gorszej klasy. Audi A3 8V to model od 2012 roku w górę, więc stosunkowo nowy. W Megane III szału nie ma z komfortem, prowadzeniem, powiedziałbym że jest to minimalnie powiększone z zewnątrz Clio III, natomiast wewnątrz bardzo podobne rozmiarowo. Focus II ponoć lepiej się prowadzi od Megana III.  Druga kwestia silnik 1.6 dCi to dobry silnik, ale przy takim przebiegu można się spodziewać wymiany dwumasówki, FAPa i mogą wyjść jeszcze jakieś kwiatki niespodziewane np wtryski - oczywiście to najczarniejszy scenariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!