Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Ramki pod tablice rejestracyjne - dopisz się do listy

Zaloguj się, aby obserwować  
djstig

Megane II phI Silnik kręci nie odpala

Recommended Posts

Witam!

Mam duży problem z moją meganką 2 1.6 16v 2006  rocznik.
Rano jadąc do pracy szarpło mi dość mocno samochodem i zaświecił się błąd sprawdź wtryski, po zgaszeniu samochodu i wyciągnięciu karty i ponownym odpaleniu bląd zgasł, odjechałem kilometr dosłownie i znowu szarpło samochodem zaświecił się błąd i obroty spadły do 2 tysięcy (nawet gdy trzymałem gaz w podłodze") i po chwili auto samo zgasło i następnie gdy wkładałem kartę i naciśnięciu start silnik kręcił a nie odpalił. Po podpięciu samochodu pod klipa wyskoczył błąd czujnika pedału gazu oraz błąd w obwodzie klimatyzacji. Zostały sprawdzone czujniki położenia wału oraz wałka rozrządu, cewki i świece są nowe, rozrząd wraz z kołem zmiennej fazy i pompą wody również nowy.
Proszę o pomoc..

Sprawdziłeś, czy pompa podaje paliwo?

4 godziny temu, djstig napisał:

Po podpięciu samochodu pod klipa wyskoczył błąd czujnika pedału gazu oraz błąd w obwodzie klimatyzacji.

Skoncentrowałbym się na tych dwóch błędach. 

Ponieważ sprawdzałeś błędy clipem, to oprócz głównego błędu ( kodu )powinieneś mieć;

- dodatkowe kody do tych błędów, opisujące szczegółowo konkretną przyczynę.

pompa sprawdzona podaje paliwo odpalałem na gazie i to samo

Błąd wtrysku jest kasowany zawsze po wyłączeniu zapłonu. Dużo wymieniłeś i wciąż jest źle. Potrzebujesz dobrego diagnostę z clipem, który musi znaleźč zapisany w pamięci problem. Błąd wtrysku to szeroki temat z nieszczelnościami dolotu włącznie. Poczytaj to na forum. 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować