Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wklejam zapytanie mojego brata odnośnie jego Reni

"Mam renault megane 2002r.1.4 16v air.

Przejechałem z 15km.,wyłączyłem silnik.Po minucie chciałem odpalić ponownie-nie dało się(rozrusznik zakręcił ledwo co i stawał,zegar się zresetował).

Obiaw typowy dla rozładowanego akumulatora tylko,że akumulator ma dopiero rok.

Odpaliłem silnik od akumulatora z drugiego samochodu(przez kable) i pojechałem...-po ok.5km.zgasły mi zegary,światła,zapaliły się kontrolki:STOP,od akumulatora,serv i abs ale samochód jechał dalej normalnie.

Dojechałem na parking i podczas manewrów zauważyłem,że gdy zdejmę nogę z gazu na jałowym biegu obroty utrzymują się na poziomie 3000/m zamiast 700-1000.

Po wyłączeniu silnika samochód oczywiście nie odpoalił ponownie.

Na naprawę czego powinienem się nastawiać?"

Proszę o poradę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naładuj stary aku odpal auto i sprawdź czy alternator jest sprawny i czy akumulator ma ładowanie (czyli miernik do klem aku i napięcie ma być 14,4V) w ten sposób przekonasz się czy wina jest akumulatora ale raczej alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździ na krótkich dystansach tak do 15 km, to ma permanentnie niedoładowany akumulator. Trzeba podładować i sprawdzić ładowanie jak radzi lepper_pl.

Jak aku padło to powinna być na niego gwarancja.

 

PS

Właśnie od wczoraj nowe aku na pokładzie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. jutro zajrzymy pod maskę :)

 

[ Dodano: 2008-06-23, 21:42 ]

Witam. Zgodnie z sugestją chcieliśmy sprawdzić napięcie, ale... auto nie odpala nawet z kabli. Zalane świece? a do tego nie działa połowa elektryki( centralny zamek, kierunki, sterowanie szybą kierowcy, oświetlenie), a druga połowa działa jakby nigdy nic (wycieraczki, klakson, szyba pasażera, podświetlenie deski). bezpieczniki w kabinie są wszystkie ok. te pod maską też wyglądają na całe... o co chodzi...bo jesteś już zielony??

Zapewne czeka wizyta u ELEKTRYKA ??

 

[ Dodano: 2008-06-23, 21:42 ]

uzupełnienie...samochód nie odpala, ale rozrusznik pracuje ok. nawet raz jakby zapalił, ale po sekundzie zdechł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!