Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana regulatora napięcia a czasowe ładowanie aku


makuru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
wymieniłem w swojej meg 1,6 benz regulator napięcia ponieważ napięcie ładowania było za wysokie. Kiedy zacząłem poruszać sie już na nowym regulatorze to po jakimś czasie zapaliła się kontrolka ładowania i low batery na ekranie Myślałem, że szczotki się nie dotarły więc sprawdziłem jeszcze raz montaż regulatora jak i szczotki- dotarły się do komutatora(zdrowy komutator). Wszystko złożyłem tak jak powinno być i pojechałem w trasę gdzie po 15 minutach drogi zapalił sie akumulator i "low batery". Zgasiłem auto i odpaliłem brak swiecących się kontrolek. I  po kolejnych 15 min drogi znowu zapalił . I tak dzieje sie zawsze 15 min po odpaleniu auta, przez te 15min alternator ładuje aku a po zapaleniu sie kontrolki brak ładowania. Sprawdzałem napięcie po odpaleniu-14,4V, jak sie zapali kontrolka to definitywnie brak ładowania. I tu rozkładam ręce i proszę Was o poradę. Całkiem wywalić i wstawić drugi alternator?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było coś podłączyć by odczytać błąd. Gdyby to był błąd df007 to świadczyło by o braku łączności regulatora napięcia z modułem UPC. Cechą charakterystyczną tego błędu  jest zaświecenie komunikatu i kontrolki STOP  po około 10 minutach pracy silnika. Możesz wyjąć cienki fioletowy przewód z alternatora i sprawdzić czy po uruchomieniu silnika jest na nim napięcie równe 3V mierzone między tym przewodem a minusem akumulatora. 

Jeżeli będzie 3 V to winy szukaj w nieoryginalnym regulatorze. Tak jak to wcześniej napisał kolega w poprzednim poście.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!