Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pilna pomoc blokada kierownicy.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam ostatnio problem z blokadą kierownicy. Mianowicie po pracy wsiadam do auta  karta i rozrusznik kręci i nic - na wyświetlaczu komunikat   " kierownica odblokowana" włożyłem kartę wyciągnąłem zablokowało ale dalej silnik nie odpalił bo ponownie pisze kierownica odblokowana. Zawiozłem auto do mechanika i gość mi powiedział że to od akumulatora. Jako że ja jak kupiłem auto nie wymieniałem i już mam 2 lata a do zimy idzie to wymienił skasował błędy i auto chodzi. Pojeździłem 4 dni i dziś to samo auto nie zapali komunikat kierownica odblokowana. Wyciągnąłem blokadę żeby sprawdzić niby wszystko działa rygiel wychodzi i chowa się normalnie. Co to może być ?????? Auta nie odpale bo KIEROWNICA ODBLOKOWANA. Szukałem na forum ale pisze tylko o zablokowanych. A auto potrzebne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada jest ściśle związana z UCH. Jest zabezpieczeniem przed kradzieżą. Musi zmieniać położenia, żeby nie blokować innych funkcji w samochodzie. W Twoim wypadku nie pozwala na zapłon. Niestety trzeba sprawdzić przyczynę nieprzesuwania się trzpienia. Być może trzpień się przesuwa, a czujnik jest uszkodzony.

Wtedy również dioda immo działa inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada pod kierownicą do wymiany. Możesz się cieszyć, że jest w stanie "odblokowana", bo wtedy ją odkręcisz bez problemu i wymienisz. Gdyby stanęła w pozycji "zablokowana" to trzeba wiercić w odpowiednich miejscach i kombinować z usunięciem blokady śruby. Sama blokada do ogarnięcia na znanym portalu ogłoszeniowym na A. Można tam kupić regenerowane używki z gwarancją, ja mam od 1,5 roku i działa OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!