Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 2 w kombii dla rodzinki 2+2


krzychu83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Krzysztof z tej strony, Gostyń Wlkp.

Jestem na etapie poszukiwań nowszego auta, rodzinka 2+2, robię ok 17 tyś rocznie, głównie dojazdy do pracy + weekendowe wypady z rodzinką.

Wybór padł na Megane 2, z racji tego iż dobrze współgra z LPG.

Dysponuję budżetem max 11 tyś zł. (nie licząć ew. serwisu po kupnie, rozrząd, olej itp)

W związku z tym mam kilka pytań

1) który silnik 1.4, 1.6 czy 2.0.16v  Kieruję się przede wszystkim spokojem eksploatacji, spalanie schodzi na drugi plan.

2) której wersji oczekiwać po tych pieniądzach? patrząc na ogłoszenia to rozbieżności są duże, 2004 za 9500zł ale też i 2008 się pojawiają w tej cenie

3)czy wszystkie wersje miały kompletne osłony komory silnikowej? srebrna na górze i te po bokach, czy z biegem lat w czasie serwisu były one demontowane

4) ogólnie na jakie szczegóły w tych autach zwracać uwagę, co jest kosztowne i wymaga szczególnego sprawdzenia, karty?

Pozdrawiam

Krzysztof

916381300_16_1080x720_16-16v-oryginalny-stan-bezwypadkowy-.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,jeżeli chodzi o silnik to raczej 1,6Pb:DWydaje  mi się ,że to taki złoty środek pomiędzy spalaniem a  osiągami,ale to moje prywatne odczucie:D.Następna sprawa cena i rocznik-temat rzeka ,ceny tak jak napisałeś są strasznie zróżnicowane ,po prostu trzeba wybrać 3-4 sztuki teoretycznie w najlepszym stanie,mieszczące się w budżecie i oglądać:D Te srebrne osłony miały chyba wszystkie(ewentualnie niech mnie ktoś poprawi:D)niektóre miały pełna osłonę na akumulatorze a niektóre tylko na +ie.Nie wiem ile kosztuje dorobienie karty HF ale za dorobienie zwyklej 2 przyciskowej do laguny 2 zapłaciłem w Lublinie 200zl(z dojazdem do klienta :D)Jak nie za bardzo znasz się na autach poproś znajomego mechanika albo jedz na skp,lepiej zapłacić niż wtopić kasę:DAczkolwiek ja obie renówki kupowałem z ....żoną:DPoczytaj  sobie  na forum tematy przed zakupowe ,bo można się z nich sporo dowiedzieć,na co zwrócic uwagę itp:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Moim zdaniem jako użytkownik od kilku lat polecam 1.6. Uniwersalny, prosty. Części tanie i jest ich multum. Jak jeździsz spokojnie to wystarczy. Jeśli lubisz "depnąć" to jednak 2 litry robi kosmiczną różnicę. Ale z rodzinką raczej się nie szarżuje co nie ? :)

 

2. Szukałbym raczej już w climatroniku, czasami wersja z 2008 roku jest gorzej wyposażona jak z 2004 roku. 

 

3. Z tego co widziałem to powinny być obie. Ale dużo osób pozbywa się tej z akumulatora. Ta osłona z lewej też czasami jest wywalana, bo urywają się te słynne francuskie mocowania ;D

 

4. W benzynie KZFR, czasami szwankuje HF. Przy kupnie warto też szukać ogłoszeń z dwiema kartami. Przed zakupem pojechać na stację, sprawdzić sobie na spokojnie.

Edytowane przez Colt1255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, diesla unikam, chyba że z naprawadę udokumentowaną historią (olej i ogólne dbanie), przebiegu się nie boję, sam moją astrą zrobiłem 430 000km, i gdyby nie brak klimy, nie myślałbym za bardzo o zmianie.

 

Wiem, że 1.4 16v jest za słabe, jechałem ostatnio taką czerwoną, bardzo zadbana ale odpuściłem, nie szła kompletnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trzecią zimę jeżdżę dieslem (zrobiłem ponad 30 tysięcy km) i się nie zawiodłem. Nie wiem ile lat ma mój akumulator, czekam aż się skończy ;) Pali zawsze po pierwszym wciśnięciu guzika (odpukać), więc mogę polecić - 1.9 dci kombi 2005 rok.

Moja wersja ma kompletne osłony komory. Ta na silniku nie jest srebrna tylko szara i faktycznie, tak jak napisał wcześniej kolega @Colt1255, jedno jej mocowanie mam uszkodzone.

Polecam szukać wersji z podgrzewanymi siedzeniami. Teraz to już chyba taki standard jak klima.

Samochód kupiłem tylko z jedną kartą, która mi się z czasem uszkodziła. Naprawiłem i dorobiłem drugą. Na forum jest mój temat, w którym opisałem naprawę i koszt zakupu drugiej karty.

Dla czteroosobowej rodziny idealny, sporo przestrzeni z przodu i z tyłu, do bagażnika zapakujesz wszystko co potrzebne na dłuższe wyjazdy. W czasie remontu łazienki przewoziłem na spokojnie to co było potrzebne (kafelki, meble, kabinę prysznicową). Kombi ma wiele zalet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!