Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 2 1.6 cabrio pytanie o bledy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie szukać przyczyny dokładniej tych czujników gdzie one się znajdują? Clip pokazał błędy

DF 212 obwód czujnika ciśnienia płynu chłodzącego ( czy tu chodzi o czujnik ciśnienia klimatyzacji?)

I

DF 119 sygnał czujnika wału rozrządu.

 Czy ktoś może pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak czujnik klimy. Za zderzakiem (klima raczej Ci nie działa?).

20160908_191332.thumb.jpg.63d934288e4b1499e5c045a5b07d4847.jpg

 

2. Po pierwsze to czujnik wałka rozrządu (nie wału). 

post-3433-0-82760700-1480764111_thumb.jpg

Pamiętaj nie kupuj zamienników, tylko oryginały, nawet używane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha tak klima nie działa. A czy bez zdejmowania zderzaka idzie go wymienić? A możesz przybliżyć koło czego jest ten czujnik wałka bo zdjęcie za dużo mi nie mówi. Czyli błędy dotyczą tych dwóch czujników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomi188 napisał:

koło czego jest ten czujnik wałka

Poczyta tutaj. Poza tym to duże to przepustnica którą widać prawie na środku komory silnika.

7 godzin temu, tomi188 napisał:

czy bez zdejmowania zderzaka idzie go wymienić?

Ciężko, może da się z kanału i zależy czy osłonę pod zderzakiem masz zdejmowalną (ja mam nitowaną).

Tak teoretycznie błędy dotyczą tych czujników, ale pamiętaj to może być też problem z wtyczkami (np. zaśniedziałe łącza) czy przegnitymi przewodami. Zacznij od wyczyszczenia wtyczek, zwłaszcza kostki wałka rozrządu który lubi zapaskudzić się olejem.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaaa dziękuje. A powiedz mi czy wymiana elektrozaworu faz rozrządu to robi sie bez problemowo? Jak sie wyjmie olej poleci albo co? Bo wymieniłem rozrząd i fazator ale auto nadal jakieś mułowate. I ponoć ten zawór znaczy na pewno bo cieżko się wkręca jak jade a na postoju na luzie to szybko nabiera obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomi188 napisał:

Bo wymieniłem rozrząd i fazator

pamiętaj że masz błąd czujnika wałka rozrządu, to może być przyczyna nie działającego zaworu KZFR. Tak, że najpierw załatw sprawę czujnika, a później myśl o zaworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x

Rozrząd i fazator jest nowy. Zrobione dopiero 300km na tym zestawie

 

Ahaaa wybacz :) będę pamiętał

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Edytowane przez tomi188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!