Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik położenia wałka rozrządu a czujnik wału korbowego.


Misha

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje jakaś różnica pomiędzy czujnikiem położenia wałka rozrządu a czujnikiem położenia wału korbowego? Czy w silniku F4R w MII phI 2.0 (136KM) znajdują się oba te czujniki? Czujnik położenia wałka rozrządu zlokalizowałem i jest nad korkiem wlewu oleju umocowany śrubą z IV cewką. Czujnik wału korbowego według schematów powinien być gdzieś w okolicy klemu "+" akumulatora na bocznej ścianie bloku silnika.. ale w silniku 1,4 i 1,6.. dla 2.0 wogole nie znalazłem lokalizacji:/

 

Nikt nie wie?;/

Edytowane przez Misha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze przeglądnąłem pół samochodu pod maską.. o ile czujnik położenia wałka rozrządu jest banalnie znaleźć (koło cewki) o tyle czujnik położenia wału już nie bardzo:/ nigdzie go nie widać a z załączonego obrazku nie bardzo mogę się wyznać:/ Czy on jest gdzieś w pobliżu przepustnicy?, czujnika temperatury cieczy? czy może z durgiej strony. Aha i czy dostęp do niego lepszy jest z góry czy z dołu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy mógłby ktoś dokładnie opisać krok po kroku jak dobrać się do czujnika wału korbowego? Chciałabym go wyczyścić, gdyż mam pewne podejrzenia co do niego, a w serwisie powiedzieli mi, że ich się nie czyści tylko wymienia na nowe.

Nie jestem pewna, czy to on jest winowajcą, dlatego chciałabym spróbować go przeczyścić, ale po zajrzeniu pod maskę nie za bardzo wiem gdzie go szukać. Wszelkie zdjęcia mile widziane, ulatwilyby mi zorientowanie sie.

 

Megane II ph I, 1.6 16V

 

Pozdrawiam, Anna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy jak u mnie czujnik położenia wałków rozrządu jest zaolejony(wtyczka i okolice) to może podać błędne dane? bo z czego tutaj czytałem że on powoduje spadek mocy itd jak jest uszkodzony? U mnie raz na komputerze na clipie był błąd o czujniku rozrządu ale z zółtym ostrzeżeniem,a na liczniku brak komunikatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może podać błędne dane?

Może! Wyczyść wtyczkę i gniazdo, wytrzyj też w środku i spryskaj płynem kontaktowym. Do czyszczenia możesz użyć benzyny.

Czujniki te podają na ECU odpowiednie informacje o "położeniu" pewnych elementów silnika. Jeżeli te parametry są zmienne lub fałszywe ECU głupieje i stąd różne efekty; szarpania, nie pali na ciepłym/zimnym, wypadanie zapłonu, tzw. powolne zbieranie się i różne podobne. Oba czujniki wykorzystywane są przy uruchomieniu silnika. Czujnik położenia wału korbowego (ten nad kołem zamachowym) steruje, a właściwie pokazuje ECU położenie tłoków, na podstawie których ECU steruje zapłonem. CPWK odpowiada mniej więcej oście aparatu zapłonowemu w tradycyjnych iskrowych układach zapłonowych. Z tym, że CPWK i ECU potrafi bardziej efektywnie wykorzystać te informacje. Oczywiście pod warunkiem, że wszystko działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynem kontaktowym? Takim do soczewek? CPWK to jest inaczej elektrozawór przestawiacza faz wałka rozrządu? Mam na dzieje że wymontowanie czujnika położenia wałków rozrządu będzie łatwe. I nie trzeba odłączyć akumulator?

 

A takim płynem(w sprey) do czyszczenia silnika można użyć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!