Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Fluence] Problem z centralnym zamkiem i alarmem


Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy wpis na forum, tak więc witam wszystkich.

Od niedawna jestem posiadaczem Fluence-a.

Po wczorajszym podpięciu Can CLIPa i zawiechy laptopa mam problem z centralnym zamkiem i alarmem.

Alarm jest fabryczny i przestał się uzbrajać, po zamknięciu samochodu dioda alarmu nie zaczyna się świecić.

Ciekawszy problem mam z centralnym zamkiem.

Nawet przy otwartym samochodzie, otwieranie drzwi powoduje odryglowania zamków.

Tak samo jest jak wysiadam z samochodu i otwieram drzwi od środka, za każdym razem słyszę odryglowania zamka w każdych drzwiach.

Podczas jazdy świeci się też kontrolka na przycisku od ryglowania drzwi, wcześniej chyba tego nie było (za krótko mam samochód żeby to stwierdzić).

Przycisk ryglowania zamków na konsoli po wciśnięciu nie robi nic (a chyba powinien zamknąć drzwi), więc siedząc w samochodzie nie mogę zaryglować drzwi.

 

Czy może mi ktoś podpowiedzieć co mogło się stać ?

Na pewno z powodu zawieszenia laptopa, coś się zmieniło w konfiguracji samochodu, tylko co i gdzie tego szukać ?

W samochodzie mam dostęp bez kluczykowy.

Dziękuję za wszelkie wskazówki.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.1 Użytkownicy zobowiązani są do umieszczania swoich tematów w odpowiednich działach... - przeniosłem - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz przycisk blokady wewnętrznej i sprawdź ponownie 

Alarm i zamek to wspólna przyczyną, ale na początek odłącz akumulator, bo nie wiemy, co się namieszało.

 

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączenie akumulatora nic nie pomogło, nawet na dłuższą chwilę.

Udało mi się uruchomić alarm, wystarczyło ustawić opcję w konfiguracji "Alarm montowany w serwisie" na Z.

Okazało się też, że nie działa klapa bagażnika, przycisk nie reaguje.

Próbowałem przeprowadzić diagnostykę przycisku centralnego zamka i podczas tej procedury nic się nie dzieje.

Pozostałe procedury związane z zamkami "coś" robią. Np mogę otworzyć bagażnik przez "odblokowanie zamka tylnej klapy", ale samo naciśniecie przycisku klapy nie otwiera.

Dioda na przycisku gaśnie po dłuższej bezczynności samochodu, ale jak tylko otworzę drzwi (pociągnę za klamkę), słychać otwieranie zamków w drzwiach (choć są otwarte), do tego kierunkowskazy mrygają dwukrotnie i dioda się zapala. Pali się cały czas w czasie jazdy.

To na pewno nie jest jakieś uszkodzenie mechaniczne, coś musiało się zepsuć w oprogramowaniu centralnego zamka, ale nie wiem jak się dostać do jego konfiguracji.

 

IMG_20181116_201313.thumb.jpg.7542810bc3953173d7ca1d3b182c8b6a.jpgIMG_20181116_201232.thumb.jpg.23d21adac9e6bdb85050e02595ef4e57.jpgIMG_20181116_201349_HHT.thumb.jpg.a593c1ca4e98a7f787f8c027289e10de.jpg

Edytowane przez nightrunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem został rozwiązany przez serwis.

Po zawieszeniu komputera uszkodziła się konfiguracja.

Niestety pierwszy serwis w Koszalinie się nie popisał.

Pracownicy w ogóle nie mieli ochoty słuchać, co mam im do powiedzenia, bo oni wiedzą lepiej, bo komputer pokaże wszystkie błędy.

I tak po 6 godzinach zadzwonili do mnie, że trzeba drzwi rozbierać, bo to chyba czujnik optyczny i koszt rozebrania drzwi to 350 zł (plus 180 zł za podłączenie kompa oczywiście).

Zabrałem stamtąd samochód zanim znachorzy zaczęli go rozbierać. Po rozmowie w kierownikiem zapłaciłem jedynie symboliczną kwotę, żeby mieli fakturę ...

Pojechałem do drugiego serwisu w Kołobrzegu, gdzie mnie wysłuchano, serwisant pozwolił mi wyjaśnić co nie działa i co w ogóle się stało.

Po 30 minutach samochód był zrobiony i do odbioru :D

I co dziwne, nie trzeba było nic rozbierać ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!