Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Twarda praca silnika po odpaleniu


marcinpo

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc z taką przypadłością. Scenic II lift z silnikiem 131KM o oznaczeniu F9Q818 fabrycznie bez filtra cząstek, brak błędów.
Jak zimny po odpaleniu zakopci niespalonym paliwem i ma twardy dźwięk. Korekcję na zimnym na 3-cim cylindrze na 1,40.
Po rozgrzaniu lepiej (nie kopci) ale dalej taki twardy dźwięk, korekcje jak na zdjęciach (czyli ok).
Wkręca się na obroty tylko taki twardy jak by miał mało powietrza, filtr wymieniony.
Tylko czemu takie zapotrzebowanie EGR na powietrze PR171, a otrzymane o połowę niższe.
Co do tych offsetów EGR (parametr PR128 i PR129) to się unormowało po kilku cyklach odpalenia (i mają wartości na 7% i 6%).

3.jpg

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki przebieg???

Proponuje;

- zmienić filtr paliwa na markowy; mann, knecht, purflux,

- wymiana egr na nowy oryginał, przeczyszczenie układu dolotowego,

- sprawdzenie prawidłowości ustawienia rozrządu ( kąt wyprzedzenia wtrysku ), kiedy był wymieniany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie ma taki mały przebieg, to powinno wystarczyć przeczyszczenie egr.

Jeżeli ostatnio było dużo jazd po mieście i na krótkich dystansach to koniecznie po tych zabiegach 

przegonić auto na wysokich obrotach na trasie, wielokrotnie. 

Ograniczyć jazdy po mieście, używać auta benzynowego na miasto.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR przeczyściłem, ale teraz dowiedziałem się od osoby która mi to sprowadzała (po małej kłótni), że auto było podtopione (była słodka woda w chłodnicy powietrza i filtrze), ale nie było odpalane, dopiero w kraju wyczyszczono mu cały dolot i próbowano odpalić. Jednak uszkodzony był główny bezpiecznik na klemie (400A), następnie mechanik podłączył odwrotnie klemy (bez podpiętego komputera), wykręcono świece żarowe, odpięto wtyczki od wtrysków i uruchamiano. Z silnika nic nie wyleciało. Poskręcano wszystko, założono nowy filtr powietrza i wymieniono olej w silniku, tak go dostałem. Generalnie to autko mi się podoba chcę go zostawić sobie bo mało mnie kosztowało. Tylko chcę to teraz ogarnąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo proponuje ;

-  zatankować auto do pełna na sprawdzonej stacji,

- zastosować ; Kleen-Flo Diesel Fuel Conditioner - nazywany KFC. Jest to preparat stabilizujący i  uszlachetniający olej napędowy;

    - skutecznie oczyszcza układ paliwowy, głównie wtryskiwacze ( ma zdolność rozpuszczania w paliwie osadów i  zanieczyszczeń),

    - podnosi dynamikę silnika, zmniejsza zużycie paliwa i stopień zadymienia spalin,

    - absorbuje wodę z paliwa, zapobiegając ;

         - m.in. korozji zbiornika paliwa,

         - tworzeniu się korków lodowych w przewodach paliwowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na wydmuchana podkładkę pod wtryskiem, miał takie cykanie z prawej strony, myślałem że zawór, a także śmierdziało spalinami po otworzeniu maski i trochę w kabinie.

Jeśli chodzi o resztę, to tak: wyniki są czyszczeniu EGR, silnik ma moc, przyspiesza normalnie, a spalanie w mieście ok 8.7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!