Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest ktoś wstanie sensownie wytłumaczyć o co chodzi? Komunikat w załączeniu pojawia się przy próbie programowania czegokolwiek. Mogę odczytać parametry, skasować błędy. A nijak nie da rady zaprogramować czegokolwiek. Niezależnie od wersji programu (czy to 160, 178 lub 179a). Pojawia się zawsze ten sam komunikat.

Czy ewentualnie jest ktoś chętny na wymianę (mogę udostępnić którąś ze wspomnianych wersji) na którąś ze starszych, ale takich, by obsłużyła Scenica III z 2009 roku?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

zrzut_clip.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie używam płyty z reprogiem. Korzystam na tą chwilę tylko z CLIP-a. A chcę aktywować tempomat.

Mały update... Płytka z reprogiem zamontowana w systemie. Może mi ktoś podpowiedzieć co dalej mam zrobić?

No dobra. Chciał CLIP kontaktu z informatykiem. To miał. Sam nim jestem.
Po głębszej analizie. Wnioski. Od którejś wersji, CLIP kontaktuje się tylko on-line. Nie pomoże (przynajmniej na razie nie znalazłem sposobu, wymagana głębsza analiza plików konfiguracyjnych, tzw. grzebologia stosowana) płyta z reprogiem. Rozwiązaniem jak na razie jest wersja CLIP 140, która to pozwala (jeszcze) wybrać z którego źródła mają być pobierane dane (NET, czy CD-ROM). Komunikacja nawiązuje się teraz poprawnie (po zamontowaniu płyty z reprogiem), jak na razie stanąłem w miejscu. Brak kalkulatora kodów serwisowych. Przynajmniej poprawnie wybiera program z płyty.
Ktoś, coś może pomóc?

No i znalazłem. Renault Pin Extractor. Nawet działający i generujący kody. Na dziś dość.

Edytowane przez okifax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bojów z CLIP-em ciąg dalszy.
Kody generują się poprawnie. Reprog rusza, ale...

Przestrzegam przed jakąkolwiek próbą reproga, jeśli nie jesteście pewni swojej sondy i oprogramowania. W moim przypadku skończyło się wywaleniem w kosmos całego licznika. W trakcie programowania, sonda rozłączyła się i... nastała ciemność. Wstyd się przyznać (25 lat praktyki jako informatyk) nie posprawdzałem wszystkiego (CLIP w wersji 140 postawiony na VirtualBoxie) i Winzgora mieszała sobie coś na portach USB i zrobił się kłopot. Skończyło się kupnem nowego licznika. Przy okazji tego nauczyłem się jednak jak zmieniać niektóre rzeczy w liczniku (długość przeglądów olejowych, ml na km, galony na litry i parę innych pierdółek). Nie potrafię jednak zmienić modelu radia z R208 na R108 i stąd prawdopodobnie brak komunikatów z RDS i ustawień radia na panelu TFT. Może ktoś coś wie? Dodatkowo, pomimo istnienia kontrolki, pomimo tego, że fotele grzeją, nie zapala się kontrolka. Może też ktoś wie, gdzie to zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że tej kontrolki nie włączysz clipem. Mam maxiecu i tam bez problemu konfiguruje się licznik pod ogrzewany fotel. Tak samo można zmienić tym radia tylko nie pamiętam z jakiego na jakie. Radio z R108 na R208 zmienisz też darmowym ddt4all z ELM 327 na chipie  PIC18F25K80. Tak samo skonfigurujesz licznik pod kątem ogrzewanych foteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!