Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z jednym światłem przeciwmgielnym przednim


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od trzech miesięcy jestem posiadaczem Meganki 2 ph2. Ważniejsze rzeczy zostały porobione i zostały drobnostki. Jedną z nich jest niedziałające przednie, prawe światło przeciwmgielne. Sprawdzałem już z nową żarówką i dalej nic. Napięcie 12V jest, ale żarówka nie świeci (stara, nowa, ani żadna inna, którą się "podepnie" - testowane na W5W 12V). Jak byłem na badaniu komputerem w ASO to zapytałem się co może być przyczyną i jeden z pracowników odpowiedział, że w przednim zderzaku od strony kierowcy jest kostka i z nią może być problem. Ktoś może ma zdjęcia gdzie takowej kostki powinienem poszukać lub ma jakieś inne rozwiązanie, bądź pomysł co może być nie tak?

 

Z góry dziękuję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostkę możesz sprawdzić gdy zdejmiesz lewe przednie nadkole. Kostka jest doczepiona do zderzaka od spodu z lewej trony i wtedy ją widać (R33 na schemacie). Jeżeli ta kostka będzie sprawna to następna jest kostka pod pokrywą modułu UPC (R9 - szara - pin 2). Jeżeli ona też jest sprawna, to został do sprawdzenia sam moduł UPC (1337 na schemacie), kostka brązowa pin 2. 

Osobiście bym zaczął od sprawdzenia kostki w module UPC - tam najczęściej dochodzi do uszkodzenia.

schemat.PDF

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, dzięki za informację i schemat. W środę ma być w końcu słonecznie to posprawdzam według Twoich instrukcji i napisze czy problem znaleziony czy dalej wielka niewiadoma. :)

 

/edit:
We wolnym czasie troszkę powalczyłem i wychodzi na to, że jest coś nie tak z kostką w zderzaku. Może uda mi się załatwić wjazd do garażu w święta, to będę kombinował dalej ;)

 

/edit2:
Był cieplejszy dzień, więc pokombinowałem i... przekombinowałem. Po grzebaniu w kostce R33 przestała świecić i druga przeciwmgielna. Chyba pora oddać specjalistom :D 

Edytowane przez KDKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A mam takie pytanie w temacie tych halogenów.

Czy rzeczywiście są one ci tak bardzo potrzebne? Może warto byłoby w ich miejsce założyć światła do jazdy dziennej?

Można łatwo znaleźć światła DRL o takich samych wymiarach jak rzeczone przeciwmgielne i zamontować je w miejsce owych.

Fajnie to wygląda i jeżeli masz wersję z czujnikiem zmierzchowym to masz z głowy temat świateł w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już światła dzienne, które zostały zamontowane w ASO przez poprzedniego właściciela. Oczywiście działają z czujnikiem zmierzchu. :) 

DSC_0992.thumb.jpg.3194240d587455b9c4d08dd1184bc93a.jpg

Czy potrzebuję? Niekoniecznie, ale jeżdżę sporo w godzinach wieczornych/nocnych po dość dziurawych drogach i w takich warunkach przeciwmgielne się bardziej przydają niż "długie".

Edytowane przez KDKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Minęło sporo czasu, ale naprawione! Ze względu na brak możliwości skorzystania z kanału, pojechałem wymienić olej do mechanika. Wspomniałem o usterce niedziałającej prawej szyby i właśnie o przeciwmgielnych. 

 

Opiszę obie "naprawy", ponieważ są błahe :)

1) Przeciwmgielne - zaśniedziałe piny w kostce R33. Popstrykane kontaktem, powypinana i powpinana wtyczka kilka razy i działa jak należy :) Dodam, że udało się bez zdejmowania zderzaka.

2) Co do opuszczania/podnoszenia szyby pasażera. Jak byłem w Chojnickim ASO na badaniu komputerem (korzystając z okazji popytałem o co nieco dot. mojej Reni (byłem ok. miesiąc po zakupie)) to otrzymałem poradę, że najczęściej psuje się moduł podnoszenia szyby i najlepiej jechać do Kaczor k. Piły i tam zamontują zregenerowany (bądź też naprawią inną usterkę, która wystąpi). Faktycznie. Po zdjęciu boczka zaczęliśmy sprawdzać co jest nie tak. Impuls z przycisków - jest, silniczek po podaniu napięcia - działa. Powodem był przypalony styk w module i... Niedociśnięta do końca wtyczka. Ktoś już musiał kombinować w tym miejscu (o czym świadczy ułamany jeden zatrzask) :) Styki przeczyszczone, moduł dociśnięty i wszystko działa jak powinno.

 

Nie wiem co jest z tymi stykami, ale powoli doprowadzają mnie do szału :D Z tylnym lewym kierunkowskazem mam podobne jazdy raz na jakiś czas :D 

Edytowane przez KDKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!