Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny odgłos na pracy na luzie na zimnym, potem znika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest takie powiedzenie: jak dbasz tak masz. Niestety u mnie się nie sprawdza a bardziej jak kupisz tak masz. Samochód regularnie serwisowany,  ma lpg (wymiana filtrów, szczelności, komputer robione zawsze) - wszystko na bieżąco. Jednakże w tę zimę zauważyłem jedną rzecz i nie wiem czy jechać do kogoś czy tylko się wygłupie:

 

Problem zauważony niedawno, przedtem tego nie było. Jak było cieplej, ale w poprzednia zimę CHYBA nie było.

Samochód stoi na dworze 8 godzin - po odpaleniu słychać dziwne hmmm delikatne terkotanie. Nie ma jakiegoś konkretnego miejsca skąd dochodzi. Co najdziwniejsze po około 2 minutach ustaje jak samochód się trochę zagrzeje. W garażu (nieogrzewany) około 5 stopni tego jakby nie ma albo mało co słychać lub wcale. Czy może tak pracować KZFR na zimnym silniku? Lpg przełącza się po pewnym czasie i nie ma możliwości odpalenia na samym gazie. Po chwili jest już normalnie. Nawet jak przejadę 500 m i się zatrzymam to nic nie słychać.

 

Tankowane dobre paliwo, gaz także. (zmieniłem stację z BP na shell). Rożnica u nas w jakości gazu jest trochę zauważalna. Samochód ostatnio pogoniony na gazie i benzynie na wysokich obrotach. Ogólnie staram się co jakiś czas aby jeździł na benzynie. Raczej staram sie go nie zamulać. Trasy do dojazd do miasta i miasto tak 50/50.

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to wiele wskazuje. Ale bardziej ja słaniam się do: " ASO twierdzi, że to popychacze zanim dostaną oleju, który po zimnej nocy jest gęsty i spłynął maksymalnie z silnika. "

Tym bardziej zbliża mi się wymiana oleju już. Olej to 5w30. Ale ze względu na lpg przechodzę chyba na 5w40 no i lata są gorące i po mieście więc chyba będzie to lepiej.

Teoretycznie można z tym jeździć jeśli to kzfr. U mnie jest to delikatniejsze, bardziej jak hmmm mały diselek chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie z tym olejem to różne szkoły są. Jednakże czy to kasacja luzów nie wiem. Zazwyczaj jak się coś kasuje to w przeciągu pewnego długiego czasu i nie nagle. Dlaczego sądzisz, że to jest to?

 

Szczerze to pewnie zostawię i tyle. Zobaczę jak będzie po zmianie oleju bo już mam chyba 11 tys zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dreq02 napisał:

Jednakże czy to kasacja luzów nie wiem.

Silnik ten ma hydrauliczną regulację luzów zaworowych i b.dużo zależy od jakości oleju.

Polecam olej Valvoline Synpower 5W40 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dreq02 napisał:

U mnie jest to delikatniejsze, bardziej jak hmmm mały diselek chodzi.

U mnie już nie ma. Cuda albo nie było jeszcze takiego mrozu. Te nagrania pochodzą z mocno zmrożonego silnika, a telefon którym nagrywalem kładłem na piórze wycieraczki dlatego dźwięki są wyraźne i mocno słyszalne. Do kabiny dźwięk praktycznie nie dochodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!