Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Środkowe miejsce z tyłu, a fotelik dziecięcy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

w każdym poradniku na temat montowania fotelików dziecięcych przeczytacie, że najbezpieczniejszym miejscem w aucie na fotelik dziecięcy jest to na środku tylnej kanapy. Warunkiem jest isofix lub 3-punktowy pas bezpieczeństwa. Jak wiadomo MIII isofixy posiada tylko na dwóch skrajnych miejscach z tyłu, ale na środku pas bezpieczeństwa jest 3-punktowy (mam rację?). Czy wiecie może w związku z tym dlaczego producent w instrukcji obsługi jednoznacznie wskazuje na środkowe tylne miejsce jako niedozwolone dla montażu fotelika? 

 

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w tym zakresie/montował fotelik w tym właśnie miejscu? Czy faktycznie jest tam za mało miejsca dla stabilnego przytwierdzenia fotelika? Co o tym myślicie? 

20190101_085533.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na wyprofilowanie środkowej części kanapy, fotelik nie jest wystarczająco stabilny. Skrajne miejsca zapewniają większą stabilność i co najważniejsze mają ISOFIX. Ja montowałem zawsze za pasażerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście rozumiem, że miejsca skrajne są szersze i co za tym idzie lepiej przystosowane do montażu fotelików, ale co w hipotetycznej sytuacji, kiedy trzeba byłoby umiejscowić z tyłu trzy foteliki? Czy faktycznie wówczas to środkowe miejsce nie nadawałoby się do tego?

 

I jeszcze jedno pytanie w temacie fotelików. Instrukcja dopuszcza na przednim fotelu pasażera montaż fotelika jedynie tyłem do kierunku jazdy (z uwagi na poduszkę powietrzną zapobiegająca wyślizgnięciu się pasażera pod pasami w czasie wypadku). Czy wszystkie MIII mają taką poduszkę w standardzie? A jeśli nie, to czy można sprawdzić "organoleptycznie" czy jest ona zamontowana? Gdzie jej w ogóle szukać? Gdzieś na dole fotela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!