Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Blokada tylnich drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy post i niestety na dzień dobry problem.

 

Żona już dwukrotnie to zrobiła. Nie wiem czy na pewno to elektryka ale na to wygląda. Przy włączonej blokadzie drzwi (przy jej wyłączaniu chyba) chciała sobie otworzyć od wewnątrz tylne drzwi. I teraz klamką nie da się ich otworzyć. Kombinowałem z otwieraniem od zewnątrzą na włączonej i wyłączonej blokadzis itp i raz zadziałało tylko nie wiem co. Ostatnio znowu to zrobiła. Znowu próbowałem to naprawić na czuja ale tym razem się nie udało. Co mogę spróbować zrobić żeby tą usterkę usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę chaotycznie to opisałeś, ale spróbuję Ci pomóc... Zapewne masz włączoną blokadę tylnych drzwi, która znajduje się obok guzików od szyb przy fotelu kierowcy. Jeśli ją aktywujesz to tylne drzwi można otworzyć wyłącznie z zewnątrz, od środka ich nie otworzysz. Głównie stosuje się to gdy w aucie przewożone są dzieci na tylnym siedzeniu.

450433054_Blokadadrzwi.thumb.png.81a0736f570f1844063a1bf0847f3b66.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Silverek to co pokazujesz to blokada tylnych szyb elektrycznych. Kolega powinien sprawdzić taki "dzyndzel" przy zamku tylnych drzwi, on jest odpowiedzialny za blokadę otwarcia z wewnątrz. Możliwe że jest w pozycji między zablokowane a niezablokowane i przy trzaskaniu drzwiami się przełącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalVTS w Megankach nie :) Miałem MII, teraz mam MIII i w ani jednym, ani drugim samochodzie nie było w drzwiach żadnego przełącznika. W międzyczasie miałem Passata B6 i tam faktycznie było coś takiego. Tutaj przycisk od blokowania szyb załatwia sprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.5348936d693f5afa02db33d801bd8637.png

33 minuty temu, Silverek napisał:

Miałem MII, teraz mam MIII i w ani jednym, ani drugim samochodzie nie było w drzwiach żadnego przełącznika.

W MII było blokowanie mechaniczne przez przełącznik w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mówimy chyba o dwóch różnych rzeczach. Blokowanie z guzika uniemożliwia otwarcie drzwi od wewnątrz, a to co wysłałeś dotyczy blokowania drzwi na wypadek otwierania od zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.jedz-bezpiecznie.pl/Testy,Bezpieczenstwo_dziecka,Wyposazenie_samochodu,Dziecko-w-Renault-Megane-III,Renault-Megane-III-hatchback-facelifting-2013,20141202.php

Tutaj są opisane zabezpieczenia drzwi. Faktycznie, tak jak pisze @Silverek drzwi mogą myć zablokowane elektrycznie, ale jest też blokada mechaniczna. 

Możliwe że kolega @qiforp ma włączoną mechaniczną blokadę i naciskanie przycisku nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!