Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Blokada tylnich drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, MichalVTS napisał:

Dodatkowo mam też przy zamku "dzyndzel" do blokowania mechanicznego.

Też mam.

Czyli reasumując niektórzy mają trzy patenty.

image.thumb.png.ba6dc47156da92926a93f3b8cfec187f.pngimage.thumb.png.e435aa08fc349897a99785b18958b49e.pngimage.thumb.png.5348936d693f5afa02db33d801bd8637.png

 

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokadę przed dziećmi na pewno konfiguruje się w praktycznie w każdym UCH, warunek to dodatkowy silniczek montowany w zamku tylnych drzwi. Przy szybach na korbkę raczej nie ma tam dodatkowego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w swoim aucie.    Megane III ph III Grandtour 2015 LIFE

Przycisk w przednich lewych drzwiach pod przyciskami sterowania szyb blokuje tylko tylne szyby. Po jego włączeniu zapala się czerwona dioda i szybami w tylnych drzwiach może sterować tylko kierowca.

Żeby uniemożliwić otwieranie tylnych drzwi od wewnątrz trzeba otworzyć drzwi, a następnie przesunąć dźwignię umieszczoną przy zamku.

Edytowane przez Piotr..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam blokadę elektryczną jednakże wolałbym używać mechanicznej dla jednych drzwi. Czytałem że w tej konfiguracji brak blokad mechanicznych. Jest owszem jakiś przełącznik który nie trzyma ustawionej pozycji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Należy sprawdzić w sterowniku drzwi kierowcy czy blokada rodzicielska jest włączona. Po kliknięciu przycisku powinna zaświecić się czerwona kontrolka. Po powtórnym kliknięciu kontrolka gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, temat już trochę leciwy, ale może się komuś przyda. Moja wersja Megane III Grandtour Limited z listopada 2014 i też był problem z blokadą tylnych drzwi. Po zakupie tego auta okazało się u mnie, że blokada działa tylko na tylne szyby. W poprzedniej Megane wszystko hulało prawidłowo czyli tylne drzwi i szyby i to mnie skłoniło do rozwiązania tego problemu. Sprawdzałem programem ddt4all i wszystko w UCH jak i module drzwi ustawione prawidłowo. Po ustawieniu opcji SuperLock w UCH blokada na tylnych drzwiach działała, czyli po dwukrotnym naciśnięciu przycisku zamykania na karcie nie można otworzyć drzwi od środka - w ten sposób wykluczyłem uszkodzone zamki w drzwiach i przekaźniki. U mnie problemem z brakiem blokady drzwi za pomocą przycisku na panelu drzwi kierowcy był związany z uszkodzonym modułem w drzwiach. Po podmianie na inny o tych samych numerach problem znikł i blokada działa.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!