Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Grandtour GT Line w salonie - pytania


Gynio

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zamierzam zakupić Grandtour`a w wersji GT Line i mam kilka pytań co do pakietów jakie wybrałem lub w co jeszcze warto zainwestować.

Moja konfiguracja z konfiguratora:

https://www.renault.pl/cfign/22bbe169ede46105e25670266f256462.html

 

Forum jest dosyć duże, musiałbym sporo czasu poświęcić, żeby przeanalizować tematy, bo pewnie w nich znajdę większość odpowiedzi, ale w skrócie.

Dealer powie swoje - żeby sprzedać co jest normalne i rozumiem, ale liczę tutaj na odpowiedzi osób, które jeżdżą i mogą wyrazić opinie ze strony praktycznej.
 

#1. Ta podstawowa tapicerka w GT line to materiał typu zamsz - ma ktoś / jak się to sprawdza? Wybrałem opcję 
tapicerka materiałowa w kolorze czarnego aksamitu - za 1000zł 

ponieważ zależało mi na niebieskich wstawkach i lepszym materiale ( zwykła tapicerka) - dobry wybór czy szukać czegoś innego?

#2. Jak się sprawdza ekran 7 a 8 cali? Wybrałem opcje:
pakiet Multimedia 8,7'' - 3500zł

Czy nie jest denerwujące wyklinanie na ekranie każdej dmuchawy / klimy na ekraniku? Czy na 8,7 cali apki z telefonu obsługują cala rozdzielczość tego ekranu czy ucina?
Zastanawiam się czy to jest faktycznie taki must-have i czy nie ma możliwości wybrania innej opcji / pakietu żeby  powiększyć ekran / nawi chyba nie jest potrzebna skoro będzie działać z tel.

#3. Zależy mi na czujniku parkowania również z przodu, w GT line w postawie tej opcji nie ma, dlatego wybrałem pakiet:
pakiet Easy Parking - 2500zł

Czy jest jakaś inna alternatywa? Od dealera dostałem info, że te czujniki serwisowe nie działają tak samo jak te z tyłu i nie są podpięte nawet pod komputer tylko jest ostrzeżenie dźwiękiem.

 

Pozostałe opcje, które wybrałem to ale to jako must-have/bajer

- KOŁO ZAPASOWE DOJAZDOWE

- DACH SZKLANY, OTWIERANY

- GAP 

- GWARANCJA serwisowa 5lat

 

Jedynie martwi mnie jeszcze ten fotel kubełkowy - wydaje się, że ten bok oparcia przy wsiadaniu będzie się sporo obcierał.

Czy dealer przy takiej konfiguracji jest w stanie zejść z ceny? Jak to wygląda / jak to było w waszych przypadkach? 
O co warto zapytać / zwrócić uwagę?

lapka2.gif

REGULAMIN

5.1 Użytkownicy zobowiązani są do umieszczania swoich tematów w odpowiednich działach... - przeniosłem - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja patrząc na to czego mi brakuje, to bym 8,7" nie brał, tylko wziął lampy pure led, są w tej samej cenie, ale jeśli chcesz mieć aktualizacje mapy to musisz wziąc i tak pakiet mulitmedia 7". Ja osobiście bym zrezygnował z tego, lepiej wziąć 7" i jeździć na android auto a mieć pure vision led. 8,7" fajne, ale tylko fajne, nie wnosi nic więcej, a android auto i tak na pół ekranu maksymalnie. Pakiet easy parking to must have do miasta, świetne czujniki 360, plus kamera cofania, ja częściej korzystam w mieście z przednich czujników, niż z tylnych (jednak szybciej jest wjechać przodem, niż tarasować całą ulicę/parking i ładować się tyłem). Do tego pakiet easy parking daje Ci czujnik martwego pola. 1000zł za kubełki moim zdaniem warto.

Koniecznie weź też podłokietnik z tyłu - kosztuje tylko 250zł, a potem dla pasażerów lepiej i pełniejsze wyposażenie przy sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te kubelki i co do materiału to boki i tył foteli to eko skóra, siedzisko to normalny materiał (nie jest to zamsz, alcantara czy coś). Spoko opcja, trzymanie boczne mega ale minus taki ze jak bd chciał fotelik zamontować z przodu to ciasne te fotele są i nie każdy fotelik wejdzie. 

Mam też pakiet multimedia 8,7 ale wziąłem go głównie z tego powodu że dla mnie to wnętrze brzydko wygląda przy pakiecie multimedia 7, no ale to rzecz gustu. I mam praktycznie taka sama konfigurację jak ty tylko bez easy parking i szklanego dachu, no i mam hatchback a nie kombi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, mam nadzieje, że się ktoś jeszcze wypowie ;)

Odnośnie automatu - GT line nie ma już łopatek przy kierownicy z tego co mi wiadomo więc trochę lipa ;)

Co do lamp pure led to zastanawiałem się nad nimi i nie wiem czy nie rozsądniej jest ich nie brać - nie wiadomo jak z awaryjnością tych ledów bo to nowość, a wymiana na nowe wiąże się z wymianą całego reflektora z  tego co słyszałem?

Jak działa elektryczny ręczny gdy aku jest umarnięty? Nie jest tak, że jak coś wysiądzie w elektryce to nie będzie z tym problem?

O podłokietniku z tyłu zapomniałem - a to dobra uwaga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie pure led. Nowe auto na zwykłej h7 to jakiś śmiech na sali od razu wyglada jakby było z poprzedniej epoki. Do tego światła naprawdę rewelacyjnie świecą pomimo ze nie są matrycowe. 

O awaryjność nie masz się co bać. Przecież jest gwarancja. 

 

Reszta dobrze wybrana ;). Dodaj podłokietnik z tylu i jest super 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja jest do 5 lat, nie wiem czy samochód będę miał na 4 czy na 8 lat - czas pokaże. Dlatego jeżeli chodzi o akumulator itd  to wolałbym wiedzieć jak to wygląda. 

Taka wymiana reflektora to raczej kosztowna sprawa niż wymiana samej żarówki, a tutaj też dziwne podejście, że ten led nie jest możliwy do wymiany - aż taką mają pewność co do bezawaryjności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!