Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana obudowy lusterka zewnętrznego - prośba o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Muszę przełożyć obudowy lusterek ( wymieniam na składane a kupiłem w innym kolorze), stąd pytanie czy jestem to w stanie zrobić bez wyjmowania wkładu lusterka? Dużo z tym zabawy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku są zatrzaski. Należy podważyć lustro i wtedy jest dostęp do odbezpieczenia zatrzasków. Ponadto trzeba przegiąć ramię i podważyć kolorowe obudowy. Zadając sobie tyle pracy warto odbezpieczyć oś, wyczyścić ją i powtórnie przesmarować, żeby z czasem nie trzeszczały.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Jeszcze pytanko mam w celu łopatologicznego wyjaśnienia :)Czyli dobrze rozumiem że odchylając ręcznie lustro góra/dół/boki (bez jego demontowania) dostanę się do wszystkich zatrzasków? 

Co kolega ma na myśli z przegięciem ramienia? W/w oś to mechanizm składania lusterka? 

Edytowane przez awierone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegięcie-odchylenie przód-tył od pozycji ustalonej.

Demontując całe lusterko od samochodu zrobisz to znacznie szybciej.

Bez demontowania jest to niewygodne, ale dla chcącego .... Zatrzaski główne kolorowej obudowy (3-4) widzisz po wyjęciu lustra. Na obrzeżu są jeszcze małe i delikatne.

 

 

 

Dodam tylko. że jeśli jest problem z wychaczeniem lustra należy je rozruszać na boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Generalnie mam auto srebrne i lusterka też w ten kolor. Kupuję dziś całe lusterka ale czarne metalic ...założę i jak będzie pasowało to może tak zostawię..Kiedyś do beżowego Leona też miałem psiknięte lusterka w kolor czarny ( felgi  i szyby też były ciemne ) więc pasowało bardzo ładnie.  Tym bardziej że nieraz spotykam SIII z czarnymi lusterkami lub srebrnymi, a buda w innym kolorze...pewnie jakaś fajniejsza wersja :)Pozdr.

Edit:

Wszystko złożone, podłączone, wygląda ok.... Ale nie działa:/ instalacja fabryczna jest, panel jest, sterownik szyb w drzwiach odpowiedni, lusterka odpowiednio pionowe. Może byc że funkcjęskładania aktywuje się clipem? 

Edytowane przez awierone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!