Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

0.9Tce + LPG


czik3n

Rekomendowane odpowiedzi

Pany! 

Auto już zamówione ( przedstawię jak odbiorę) Renault Clio 0.9 (3 garowy potworek:rolleyes:) z fabrycznym LPG. Zna ktoś bolączki tego silnika? ile to wytrzymuje? Leasing na 5 lat, ale auto będzie w domu ponad 10 bo przejmie go siostra później. Silnik się nie rozleci ? bardzo mała pojemność ten sam silniczek bez turbo ma 75KM więc tutaj turbinka dmucha tylko dodatkowymi 15 koniami, ale boje się że max 120tys w ruchu miejskim, i silnik padnie. W dwa lata taką pchłą nie nakręcę tyle km bo w domu jest masa innych samochodów, i nie wydaje mi się by wszyscy jeździli tylko tym by nakręcić odpowiednio duży przebieg. Co ta Unia robi z tymi normami spalania, wręcz pancerny 1.2 70KM zastąpili tym tandetnym 0.9, i właściwie teraz nie ma już żadnego wyboru co do silnika w Clio :D. Wie ktoś z forum coś na temat tego silnika? może znajomy znajomego już miał jakąś poważniejszą awarie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co panikować,  ktoś był nim na przeglądzie z przebiegiem ok. 300tys km,  jechałem też jako pasażer w Capturze 0,9TCE i przy 170km/h można rozmawiać bez podnoszenia głosu ;)

w rankingach TUV czy Dekry najwyżej spośród Renault był Captur właśnie z tym silnikiem, jedyny mankamencik to słyszalny lekki warkot 3-ech cylindrów ale tylko w pewnym zakresie obrotów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uffff to mnie uspokoiłeś kolego, swoją drogą rozmawiałem z pracownikiem Renault, i powiedział, że 0.9Tce z LPG fabrycznym ma silnik/głowice/nieważne z mocniejszych elementów żeby właśnie LPG mu nie szkodziło. Nie wiem ile w tym prawdy, i co dokładnie ma być lepsze niż w zwykłym 0.9Tce ale miejmy nadzieje, że auto te 5 lat bezawaryjnie pośmiga, a najlepiej co najmniej 10 bo będzie autkiem siostry jak skończy 18:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!