Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault megane 2006 1.6 benzyna oznaczenie


Marekdci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym posiadaczem renault megane kombi z 2006 roku, silnik 1.6 benzyna problem wygląda następująco skrzynia biegów na biegu jałowym 4 i 5 wyje, zdecydowałem sie na zakup używanej skrzyni biegów i pytanie czy jej oznaczenie ma jakieś znaczenie? czy może być każda skrzynia od renault megane 2 1.6 benzyny, ewentualnie czy gdyby była inna auto by w ogóle jeżdzilo? Ręce mi już opadają wcześniej miałem takie same auto z silnikiem 1.9 dci przez nie cale 2 lata eksploatacji dwukrotnie robiłem remont silnika a gdy zepsuł się 3 raz oddałem auto do złomowania ( nadmienię tylko ze jeden remont to koszt 4 tys a zakup 7500) auto mi się ogólnie bardzo podobało i kupiłem benzynkę bo wszyscy mechanicy mówili ze sś bezawaryjne i tak sie stalo miesiac po zakupie. Juz nie wiem czy te auta sie tak psuja czy to ja jestem takim pechowcem

 

REGULAMIN : pkt 5.6, 5.7 - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał @Sarna1 pewnie prawdziwy przebieg jest inny. Kupiłeś kombi i to pewnie z Niemiec, niedawno sprowadzony i pewnie z magicznym przebiegiem ok. 180tys km. Nie wiem czy zauważyłeś, ale większość tych co są sprowadzone mają ok 180tys przebiegu, bez względu na wiek samochodu. Niestety kupując kombi podjąłeś duże ryzyko. Kombi z Niemiec w większości przypadków można tanio kupić ze względu na duże przebiegi. Potem cofniesz licznik i gotowe, zwłaszcza z Niemiec jest ciężko sprawdzić przebieg.

Oczywiście jest jeszcze możliwość, że komuś np uciekł olej ze skrzyni (np. uszkodzonym uszczelnieniem półosi) i tak jeździł, aż się zorientował i wtedy sprzedał samochód.

Co do skrzyni to najpierw dokładnie sprawdź jaką masz - zobacz symbol na skrzyni lub sprawdź po VINie jaka masz. Prawie wszystkie pasują, ale jest to ale. Np poczytaj tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nawet nie chodzi o cofanie licznika. 

Samochod średniej niższej klasy do jakiej należy gamą wozów Renault ma wytrzymać 200 tys km i zaczynaja się pojawiać poważne awarie. 

Podobnie jest w Fordzie, Skodzie i tym podobnych markach. To nie premium gdzie ma wytrzymać 400 tys i wtedy się zacząć psuć. 

 

A ze Polak wierzy ze 15 letni wóz sprowadzony ma 180 tys to już inna sprawa. 

 

Moją opinie opieram na użytkowanych przez ostatnie 15 lat nowych samochodach. (Nowka salon). Przebiegi ok 50 tys rocznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie stac mnie na zakup auta z salonu, jesli chodzi o przebieg to tak jest 180 tys ale auto nie jest sprowadzone tylko pochodzi z polskiego salonu i kupilem je od 1 wlasciciela wiec raczej o kreceniu nie ma mowy, tymbardziej ze wlasciciel urodzil nie w 1959

a gdzie mozna sprawdzic po vinie numer skrzyni??

lapka2.gif

REGULAMIN pkt. 5.6 Literki PL-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!