Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie trzyma niskich obrotów przy zimnym silniku , gaśnie przy rozruchu


dawkac4

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam problem .

Do wymiany rozrządu  ( w listopadzie 2018 ) było wszystko ok , po wymianie i przejechaniu 1200 km ( pracuje w Niemczech ) 

moja Megane z 2002 nie potrafi odpalić i utrzymać niskich obrotów , od razu gaśnie. Ratuje mnie tylko trzymanie pedału gazu na 2000 do 3000 obrotów i ruszenie.

Po rozgrzaniu silniki i przejechaniu około 10 km , jest wszystko ok , tzn utrzymuje te około 800 obrotów.

Wymieniłem świece, czujnik położenia wałka rozrządu i przepustnice na nową , wyczyściłem komputer z błędów i zresetowałem go poprzez zdjęcie na 2 h klemy z akumulatora.

Niestety problem nie zniknął.

Komputer pokazuje mi błąd : P0340 - Camschaft sensor circuit oraz P0010 - VVT Camshaft Shifter circuit .

Co mogę zrobić by auto normalnie odpalało ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dawkac4 napisał:

Komputer pokazuje mi błąd : P0340 - Camschaft sensor circuit oraz P0010 - VVT Camshaft Shifter circuit .

Czujnik położenia wałka musi być oryginał, oraz rozrząd właściwie ustawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, dawkac4 napisał:

tzn utrzymuje te około 800 obrotów.

O dużo za dużo.

Podłączyć clipa si sprawdzić przesunięcie zapłonu na gorącym, na wolnych obrotach.

W ten sposób określimy działanie czujników wału i wałka, oraz pracę koła i ustawienie rozrządu.

W tej chwili dużo pali, jest słaby a ten pomiar będzie wynosił 8-12 stopni - strzelam.

Problem może się tylko pogłębiać. Wymiana części w ciemno to stracone pieniądze.

1 godzinę temu, dawkac4 napisał:

Do wymiany rozrządu

Masz trochę przebiegu - co wchodziło w tą wymianę?

Jeśli było uszkodzone koło to mamy odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jabrze napisał:

Nie papuguj.

a przez OBDII z Alegro da się to zobaczyć ( to przesunięcie ) ?

rozrząd w komplecie ( z wodą ) plus koło zmiennych faz rozrządu. 

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

23 godziny temu, Andrzej-2010 napisał:

Czujnik położenia wałka musi być oryginał, oraz rozrząd właściwie ustawiony

czujnik nowy ze sklepu internetowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej.

Problem leżał w ustawieniu wałka rozrządu po wymianie rozrządu, serwis w Chorzowie zawalił sprawę,  a że teraz w Niemczech siedzę to korekta i nowy pasek kosztowało mnie dodatkowe 290 Euro :(

Teraz jeździ elegancko , pali od strzału i fajnie mruczy ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2019 o 22:24, jabrze napisał:

odłączyć clipa si sprawdzić przesunięcie zapłonu na gorącym, na wolnych obrotach.

W ten sposób określimy działanie czujników wału i wałka, oraz pracę koła i ustawienie rozrządu.

A koszty przerzuć na serwis w Chorzowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!