Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pojemność zbiornika paliwa


koksownic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od ponad tygodnia jestem posiadaczem Renault Megane II, które jest moim pierwszym autem. Silnik 2.0 benz+gaz, hatchback 2003. Czy jest możliwe to, że zbiornik na benzynę ma tylko 30l? Sprawdzałem w tych papierach i dokumentach które mam ale nie mogłem znaleźć, w internecie wyczytałem, że jest 60l. Ostatnio zapaliła mi się już mocna rezerwa, bliska zera. Zatankowałem niecałe 15l i wskazówka pokazywała na połowę baku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koksownic masz tam zamontowany gaz i być może nie masz po prostu emulatora stanu paliwa. W MII jest tak, że jeździsz na gazie, a komputer o tym nie wie i dlatego znika benzyna na samej wskazówce. Doszło do głębokiej rezerwy i zatankowałeś. Przy tankowaniu komputer sprawdza, ile faktycznie jest w baku i aktualizuje stan na wskaźniku. Dolewając 15 litrów pokazało Ci połowę baku bo pewnie fizycznie była tam gdzieś 1/4 baku paliwa ;) Wspomniany emulator ma za zadanie resetować wskazania paliwa do faktycznych przy każdym ponownym odpaleniu silnika.

W MII PHI możesz sobie odpalić test licznika, tam będziesz mógł sprawdzić aktualny stan paliwa w litrach. To stan faktyczny, niezależny od tego, co pokazuje Ci wskazówka. Musisz włożyć kartę do czytnika i wrzucić na luz. Potem trzymając wciśnięty przycisk prawej manetki, wciskasz start i trzymasz teraz już oba przyciski przez parę sekund. Jak wejdzie w tryb testowy, puszczasz przyciski. W trakcie testu możesz sobie przyciskiem na prawej manetce przeskakiwać pomiędzy różnymi informacjami na wyświetlaczu,  w tym do tej o stanie ze zbiornika w litrach. Z testu wychodzi się naciskając ten guziczek, co masz przy zegarach.

 

Edytowane przez droopy
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!