Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ciekawostka - przy jakiej temp. diesel bez ś


__Marcin__

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio miałem okazje sprawdzić temperaturę, przy której diesel bez ani jednej sprawnej świecy już nie zapali. W przypadku mojego Scenica jest to -15. ;-) Od jakiegoś czasu dłużej musiałem kręcić zanim zapalił ale do -10 nie było tragedii więc się tym nie przejmowałem. Niestety przy -15 już nie odpalił i u mechanika okazało się, że wszystkie 4 świece nie grzały. Po wymianie pali idealnie.

Do tej pory byłem przekonany, że poniżej 0 nie ma szans zapalenia diesla bez świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

wszystkie 4 świece nie grzały

Przy -10* musiałbyś bardzo dłuuuugo kręcić żeby zagrzać ścianki cylindrów. Mój poprzedni Fiat Marea 1,9TD przy jednej uszkodzonej świecy i -20* musiał kręcić 4 razy,długo.

Myślę,że mechanior trochę ,,minął'' sie z prawdą mówiąc Ci że 4 były spalone :D Ale zrobił dobrze że wszystkie wymienił bo być może po wymianie jednej lub dwóch za jakiś czas padłyby następne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary scenic z silnikiem 1,9 dti, pompa i tryski boscha, spalone 4 świece i przy -20 palił za pierwszym razem. Przy -25 za trzecim i to mnie tknęło by sprawdzić świece :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moje stare dCi tez odpalało przy -20 za pierwszym razem, ze spalonymi wszystkimi świecami. Fakt faktem, trzeba było krecić z 15 sekund ale zawsze odpalał :!:

Po wymianie świec od strzała, lepiej niż obecna laguna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje stare dCi tez odpalało przy -20 za pierwszym razem, ze spalonymi wszystkimi świecami.

U mnie było dokładnie tak samo. W nowym sceniolu, gdyby nie info o przepalonej świecy ( okazało sie , że dwie padły ) też bym nie wiedział, palił od pierwszego przy -18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie w Renówkach ale w Fieście 1,8D miałem podobnie, temperatury około -20 i zapalał praktycznie bez świec, bo te co były wkręcone służyły jedynie jako korki dla tych dziur w głowicy. Fakt, że za autem było po odpaleniu czarno jak za starym IKARUSEM.

Czyli stworzono tak dobry silnik

No właśnie taki stworzono, gdyby nie ekolodzy byłby nadal taki dobry, tylko przez ich wymysły jest sukcesywnie psuty nowinkami proekologicznymi.

Podstawą jest niewykończony silnik z przyzwoitą kompresją, paliwo zimowe gdzie nie wytrąca się parafina, drożny filtr paliwa i dobry stan akumulatora. Reszta to tylko czas kręcenia wałem by zapalił.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!