Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III phI 1.6 16v K4M 858 - Ustawianie/Adaptacja przepustnicy w CLIP


toonek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mam taki problem lub nie problem.

W skanerze OBD i oraz CLIPie przy maksymalnym wciśnięciu pedału gazu przepustnica otwiera się tylko do 85%.

Czy ktoś może mi powiedzieć czy jest to wartość prawidłowa dla tego silnika ?

Ostatnio zakupiłem CLIPA no i popełniłem sobie taki wykres.

thp.png

W nim odczytałem już to co wiem :)

I ew. to , że wciśnięty pedał to 89% po korekcji 85%.

Czy tak jest dobrze? Autko jest słabawe .... zastanawiam się, czy 15% trochę by mi tu nie pomogło.

 

W CLIPie jest opcja adaptacji ( to działa i  słychać jak przepustnica 5 razy otwiera się i zamyka) oraz opcja przyuczenia/ustawienia wartości krańcowych położenia przepustnicy - niestety po naciśnięciu nic się nie dzieje. U mnie po naciśnięciu "wykonaj" nic się nie dzieje kompletnie a kojarzy mi się, że gdzieś w internecie widziałem samouczek ( nie mogę już na niego trafić)  w którym powinien mnie Clip prowadzić przez te ustawienia - naciśnij pedał do oporu, odczekaj , potwierdź itp.... tutaj jest tylko komunikat "wybierz ustawienie i naciśnij wykonaj" ale nie mam żadnych ustawień... Nie wiem czy to wersja clip (183 ) czy ten chiński klon coś nie domaga? Czy może jak przepustnica jest już ustawiona to nie da się jej wymusić tego?

A może pedał gazu nie domaga?

Edytowane przez toonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!