Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kilka błędów wywala - ktoś naprowadzi co to?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy forumowicze!

Jestem tu nowy więc może przedstawię Moją historię:))) : kupiłem zupełnie spontanicznie Megankę II ponieważ samochód żony wyzionął ducha a że dziecko małe itd - musi dziewczyna czymś się przemieszczać:) no a że po ostatnim zakupie francuza ok 5 lat temu (C5 X7) polubiłem tę Francuzką motoryzację no więc na jakiegoś peugeota, citroena czy właśnie renault paść musiało

 

Zakupiłem auto z podobno EGRem do wymiany (palił się check), auto jeździło i jeździ cały czas bdb - ma moc (jeżeli 82ps można nazwać mocą) - wiecie o czym mówię, przyspiesza jak trzeba, nie szarpie, nie kopci, odpala od razu itp

 

Egrek był w zestawie do auta, więc mimo wszystko postanowiłem się tym zająć, wymieniłem go, wyczyściłem rurę dolotową - w sumie śmiga jak śmigał (czyli dobrze) Natomiast check nie zniknął.
Mam ELM327 którym zbytnio nie potrafię się posługiwać, zainstalowałem ddt4all którego nie umiem odpalić (nie potrafi pobrać bazy), więc PyRenem po wymianie EGRka odczytałem błędy, skasowałem i ponownie odczytałem po przejażdżce.

 

Poniżej w załączniku lista błędów które zostały - czy ktoś może wytłumaczyć co one oznaczają?? (szukałem na forach ale nie wiem dlaczego niekiedy znajdę temat dotyczący takiego samego kodu błędu ale opis jest zupełnie inny). DF031 - podejrzewam że moduł komfortu albo mechanizm linek pada w prawej szybie i jest przeciążenie - bo na słuch chodzi gorzej i nie pamięta u mnie dolnego punktu (tzn po opuszczeniu szyby na maxa, resetuje się i trzeba od nowa programować położenie szyby). Co oznacza zapis "MEMORISED" przy kodach? (może to nie są aktualne błędy ale zostały w pamięci?) Pytanie więc dlaczego świeci się Check??? bo nie sądzę żeby z powodu np czujnika temp zewnętrznej...

Z góry dzięki

Marcin

megane ciągłe.jpg

megane ciągłe2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie błędy dotyczą modułu komfortu, nie mają wpływu na prace silnika.

Df 010 - sterowanie dźwignią pod kierownicą, sterowanie kierunkami, wycieraczkami.

DF 011- czujnik opadów, zmierzchu.

DF 014- obwód czytnika karty

DF 027- czujnik temperatury zewnętrznej

DF 031 - impulsowy podnośnik szyby

Te błędy mogły wyniknąć np. z rozładowanego akumulatora. Jeżeli po usunięciu nie powracają to zapomnij o błędach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź a czy właśnie zapis po prawej (memorised) oznacza właśnie że błąd nie jest już aktywny? Nie wygrzebałem nigdzie jak dokładnie to odczytywać.
Klikałem w PyRENIE 'CLEAR' ale ta lista kodów błędów nadal się po tym wyświetla

 

a czy błąd DF016 może powodować świecienie się CHECKa?
 

Chodzi o to że teraz nie mam pewności czy ten błąd jest powodem świecenia się CHECKa czy może siedzi w kompie inny błąd którego PyREN po prostu nie widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DF016 to błąd obwodu zaworu egr i oczywiście check może świecić.

Memorised  to zdaje się błąd zapamiętany, jeżeli nie można usunąć to albo program tego nie potrafi albo ciągle jest usterka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje.
Twoje wypowiedzi są dla Mnie bardzo pomocne. Najwyraźniej nie udało mi się go w ogóle skasować tym programem - bo nawet gdy silnika nie odpalałem to błąd ciągle był (raczej komputer może zobaczyć błąd EGR po odpaleniu silnika...).

 

Jeszcze raz dzięki, będę więc w wolnej chwili walczył z uruchomieniem ddt4all :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!