Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klekot jak w dieslu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie zaznaczę, że czytałem wszystkie posty dotyczące KZFR i "mniej więcej" wiem jak to się objawia ale od początku. Auto zakupiłem tydzień temu i wszystko hulało. Nadmienię iż ma instalacje LPG. Od dwóch dni auto na gazie klekocze jak diesel. Jeśli przełącze na benzyne wszystko chodzi dobrze. Byłem u dwóch mechaników i jeden stwierdził hydropopychacze w 1 cylindrze a drugi właśnie KZFR. Dodam, że auto normalnie przyśpiesza, normalnie spala. Poza klekotem nie dzieje się nic podejrzanego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś wcześniej kiedykolwiek samochód z LPG? bo niektóre wtryskiwacze LPG potrafią tak klekotać, że ma się wrażenie, że zamiast PB pod maską ma się diesla :) Napisz jaką instalację masz, to może będzie wiadomo coś więcej, ale skoro na benzynie wszytko działa poprawnie, to nie może to być wina mechaniki silnika, tylko instalacji gazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem. Posiadałem Forestera i też na jednym z cylindrów nie dostawał dobrej mieszanki i o ile tam występowało zjawisko nie równej pracy i nim telepało strasznie na jałowych to tutaj klekocze. Równo pracuje, po dodaniu gazu i wkręceniu się na obroty działa wszystko. W wolnej chwili zobaczę co to za instalacja . Dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bambibuster1 napisał:

Jeśli przełącze na benzyne wszystko chodzi dobrze.

Konieczna wizyta u kumatego gazownika i odpowiednie strojenie, 

Nie jeździć na gazie do czasu wizyty u gazownika,

20 minut temu, bambibuster1 napisał:

Auto zakupiłem tydzień temu i wszystko hulało.

Silnik to b.udana konstrukcja.

Warto po zakupie;

    -  wymienić rozrząd,

    -  zastosować olej syntetyk; np; Valvoline Synpower 5W40,

    -  filtr oleju markowy; mann. knecht,

    -  świece ; zmniejszyć odstęp elektrod do 0,7 - 0,8 mm, ( LPG )

    -  szczególnie oglądać koło pasowe wału korbowego z amortyzatorem gumowym. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po wizycie w serwisie LPG mechanik nie stwierdził żadnego klekotu. I faktycznie przy otwartej masce silnik pracuje równo na obu paliwach. Dziwne jest to, że klekot słyszalny jest tylko w kabinie i to wyraźnie. Auto nadal jeździ tak samo, ma moc, przyśpiesza równo, trzyma obroty. Klekot nie ustaje. Zastanawiam się czy po prostu na niskich obrotach mieszanka może być uboga i po prostu któryś z przewodów doprowadzający LPG lub reduktor czy jakaś pompka od gazu może wpadać w rezonans o powodować klekot? Po weekendzie przejadę się jeszcze do innego serwisu może oni coś wymyślą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Samochód podpięty pod diagnostykę. Trzeci cylinder, padła cewka. Wymieniłem cewke i przy okazji świece tak jak kolega wcześniej zalecał. Do klekotu doszła czasem nie równa praca, czyli dalej wypada zapłon i podczas przyspieszania w okolicy 2000 obr samochód nie reaguje na pedal gazu aż w końcu się "odblokowuję" i jedzie dalej normalnie. Jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ Po pierwsze, jeżeli chcesz się cieszyć z tego auta, to koniecznie należy wymienić rozrząd,

     a/  przy tym przebiegu ( > 200.000 km ) warto wymienić pompę wody, KZFR oraz ;

     b/ szczególnie oglądać koło pasowe wału korbowego z amortyzatorem gumowym,

 

Dnia 28.04.2019 o 11:44, bambibuster1 napisał:

Po wizycie w serwisie LPG mechanik nie stwierdził żadnego klekotu.

I faktycznie przy otwartej masce silnik pracuje równo na obu paliwach.

Dziwne jest to, że klekot słyszalny jest tylko w kabinie i to wyraźnie.

Auto nadal jeździ tak samo, ma moc, przyśpiesza równo, trzyma obroty.

Klekot nie ustaje.

2/ Prawdopodobnie klekot nie pochodzi od silnika,

     Wygląda, że klekot jest słyszalny tylko w czasie jazdy,

3 godziny temu, bambibuster1 napisał:

Wymieniłem cewke i przy okazji świece tak jak kolega wcześniej zalecał.

Do klekotu doszła czasem nie równa praca, czyli dalej wypada zapłon i podczas przyspieszania w okolicy 2000 obr samochód nie reaguje na pedal gazu aż w końcu się "odblokowuję" i jedzie dalej normalnie.

3/Czyli po wymianie cewki i świec doszło do wypadanie zapłonu ;

   a/ czy świece zostały prawidłowo dobrane? należy zobaczyć ich stan po wykręceniu,

   b/ czy pozostałe cewki są OK bo te auta ( który rok ? ) znane są z zawodnych cewek,

        polecane cewki to ; beru,

   c/ proponuje wymiana filtra paliwa, powietrza oraz oleju z filtrem.

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2019 o 11:53, bambibuster1 napisał:

, czyli dalej wypada zapłon i podczas przyspieszania w okolicy 2000 obr samochód nie reaguje na pedal gazu aż w końcu się "odblokowuję" i jedzie dalej normalnie. Jakieś pomysły? 

A reduktor lpg trzyma ciśnienie? Jak mi kiedyś gazownik ustawił to było lekko ponad 1 bar, jak nie trzyma to podobno może być utrata mocy w niektórych momentach i wypadanie zaplonów, tak kiedyś mi bynajmniej tlumaczono :-)

A co do klekotania może to być jakaś oslona, mi np na wolnych obrotach osłona górna silnika lekko uderza o te aluminium nad wtryskami pb i też długo szukałem aż ustaliłem że to jest to :D

Edytowane przez rafalWS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2019 o 12:46, rafalWS napisał:

A reduktor lpg trzyma ciśnienie? Jak mi kiedyś gazownik ustawił to było lekko ponad 1 bar, jak nie trzyma to podobno może być utrata mocy w niektórych momentach i wypadanie zaplonów, tak kiedyś mi bynajmniej tlumaczono :-)

A co do klekotania może to być jakaś oslona, mi np na wolnych obrotach osłona górna silnika lekko uderza o te aluminium nad wtryskami pb i też długo szukałem aż ustaliłem że to jest to :D

Na obu paliwach występuje ten sam objaw czy benzyna czy gaz dalej tak samo przerywa i po chwili się odblokowuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2019 o 11:15, bambibuster1 napisał:

Jeśli przełącze na benzyne wszystko chodzi dobrze.

A obecnie; 

26 minut temu, bambibuster1 napisał:

Na obu paliwach występuje ten sam objaw czy benzyna czy gaz dalej tak samo przerywa i po chwili się odblokowuje. 

1/Zakręć gaz na butli i pojeździj na samej Pb - obserwuj,

2/ Warto sprawdzić na clipie sondę lambda przed katalizatorem, która funkcjonuje prawidłowo w zakresie temperatur 300 C do 850 C .

     Błędu może nie wykazać bo działa, ale nie w pełnym zakresie, jest nadmiernie zużyta;

       a/  element grzejny sondy zapewnia uzyskanie właściwej temperatury pracy po ; 20 do 30 s od uruchomienia silnika,

       b/ do szybszego zużycia sondy dochodzi  w wyniku ;

             -  jazdy na gazie,

            -   niskiej kompresji,

            -  przy tankowaniu na nie sprawdzonych stacjach syfiaste paliwo,

    Warto sprawdzić ; najkorzystniej na clipie lub analizatorem spalin,

3/ Warto przeczyścić ;

    -  przepływomierz, oraz wymienić oringi,

    -  czujnik doładowania, musi być szczelnie zamontowany,  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!