Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup MEGANE III


poinc

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu Meganki. Będzie to przesiadka z mojej starej, dobrej Renatki pierwszej generacji, która jest u mnie w rodzinie od 10 lat. Przejrzałem chyba wszystkie możliwe ogłoszenia w internecie i to co mnie interesuje to:

- coupe

- silnik 1.4 Turbo lub 2.0 (tylko benzyna wchodzi w grę - omijam diesle)

- możliwość zagazowania (ewentualnie zakup z instalacją)

- skóra, nawigacja to dodatkowe atuty jednak nie warunkują zakupu.

 

Byłem oglądać niedawno oglądać jedną niedaleko mnie (Kraków) i była w beznadziejnym stanie - oczywiście właściciel nic nie mówił o przeszłości pojazdu, a przy diagnozie czujnikiem wyszło że z prawej strony to tylko drzwi nie były robione, więc odpuściłem.

 

Autem generalnie nie jeżdżę dużo (ok 600-800 km) miesięcznie - dojazd do pracy i czasami gdzieś dalej. Codzienna eksploatacja główna to dojazd do pracy ok 20 km. Cenię sobie jazdę na LPG, dlatego po zakupie lub w krótkiej przyszłości chciałbym nowy nabytek zagazować. Mocowo chciałbym zyskać z obecnej renówki (100 KM), dlatego 1.4 turbo to najmniejsza akceptowalna dla mnie jednostka.

 

Generalnie wyjazd po jakikolwiek samochód jest dla mnie trochę problematyczny bo spinam to z czasem znajomych, którzy znają się dużo bardziej na samochodach - szukam więc czegoś w okolicy 100 km od Krakowa. 

 

Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to max 30 000, przy czym jak będzie troszkę mniej to się nie pogniewam, ze względu na serwis pozakupowy oraz chęć instalacji LPG. Chciałbym w tych pieniądzach uzyskać auto w jak najlepszym możliwym stanie....

 

Upatrzyłem sobie kilka modeli - rzucicie okiem? Będę wdzięczny - może je kojarzycie lub sprzedawców.

 

1. https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-iii-2-0t-180-km-coupe-ze-szwajcarii-i-rej-2009-ID6BRje9.html?fbclid=IwAR0AUcp91GjEjs3eRJPi4kAte-ynUzDbQq6bClPQTP1XJA29apbIloe4XXQ#6adeaaf5db

Takie sobie wyposażenie ale Szwajcar. No i 2.0. Sprzedawca nie wstydzi się VINu

 

2. https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-piekna-zadbana-lux-navi-alu-17-zobacz-sam-ID6BOLwe.html?fbclid=IwAR35zz-UWmLjHFqHU7jJPBchC4c_pSDHa4QpORA1d-oRwF-67QpZv-I50Xg#198c4575c1

Fajne wyposażenie, od Niemca który pewnie płakał jak sprzedawał handlarzowi. Opis wydaje się wiarygodny ale wszystko wiadomo - do zweryfikowania. 

 

3. https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-iii-coupe-2010-wersja-dynamique-130-kw-osoba-prywatna-ID6BPDlw.html?fbclid=IwAR3Si0utchtNye4AkKndr2zcIBf_DlFfCIHn3j-UiMQR0WGYBu5FcRhvOeE#198c4575c1

Francja... rozbitek na 95%?

 

Z góry dzięki za każdą opinię!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mojej oko, to do oglądania kwalifikuje się 1 i 3 Megana. Druga wydaje mi się jest już sporo za droga i trochę za mocno wyplakowana. Ostatnia wydaje się też być od osoby prywatnej, więc i przebieg może uda się zweryfikować dość łatwo jeżeli to pierwszy właściciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem o tą pierwszą z listy i problemem jest brak ubezpieczenia w przypadku podjechania do ASO w Kielcach. sprzedawca może wykupić na miesiąc ale narzeka "uuu, a jak nikt nie kupi to potem drugi raz nie mogę ubezpieczenia miesięcznego tylko normalne". Czy przy sprzedaży auta za ~25 tys to powinno być problemem?

wyplakowanie to powód do dyskwalifikacji MichalVTS ;)?

Edytowane przez poinc
poprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy właścicielem jest handlarz z działalnością, czy ktośtam ściągający sobie samochody w ramach hobby. Jeżeli handlarz z działalnością to powinien bez problemu wykupić ubezpieczenie nawet na 2 tyg. za jakieś 50zł, a jeżeli jest kimśtam to trzeba by się zastanowić na jakiej zasadzie ma przebiegać kupno samochodu i czy jest to dla Ciebie formalnie bezpieczne.

A co do plaku, to nie jest dyskwalifikujące, ale w połączeniu z wysoką ceną to nie chciało by mi się jechać ponad 100km tylko po to, żeby stwierdzić, że za drogo. Poza tym, nie dyskwalifikowałem 2 Megany, tylko w tym zestawieniu wygląda na niewartą swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ściągający w ramach hobby to jest bo bije od niego nieogarnięcie chociażby w kwestii ubezpieczenia, ale nigdy nie wiadomo.... może tylko udaje. 
Jaka uważasz byłaby rozsądna wartość takiej Meganki jak opisałem w kryteriach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!