Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak często włącza się u Was wentylator klimatyzacji? Podejrzewam, że w mojej megance coś w systemie klimy nie jest do końca sprawne, po włączeniu klimy nawet w niezbyt upalny dzień,  15 - 20 st. C, po jakimś czasie włącza się wentylator, który bardzo hałasuje, natomiast w upalne lato po włączeniu klimy wentylator chodzi niemal bez przerwy. Jeśli chodzi o samo działanie klimy to nie ma z tym najmniejszego problemu, chłodzi ładnie, nie ma nieszczelności, natomiast ten hałasujący wiatrak jest bardzo irytujący. Czy u Was jest tak samo? Jeśli nie to co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innych samochodach z którymi mam do czynienia dokładnie tak to wygląda, jazda z klimą czy bez to praktycznie niezauważalna różnica, wiatraka prawie nie słychać.

Czy wentylator od klimy też ma kilka biegów, jak wentylator silnika? Bo to, że on się włącza to rozumiem ale on chodzi na bardzo wysokich obrotach, jest bardzo wyraźnie słyszalny nawet wewnątrz samochodu, tak jakby od razu włączał się na maksymalną moc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ArtiG napisał:

W innych samochodach z którymi mam do czynienia dokładnie tak to wygląda, jazda z klimą czy bez to praktycznie niezauważalna różnica, wiatraka prawie nie słychać.

Ja z kolei mam inne doświadczenia. W mojej służbowej Toyocie Auris 2015 wentylator od klimy zaczyna wyć od razu po odpaleniu samochodu i bardzo wyraźnie to słychać z kabiny przy zamkniętych oknach na postoju. Przy Aurisie, Megi jest cichutka jeśli chodzi o ten wentylator.

9 minut temu, ArtiG napisał:

Czy wentylator od klimy też ma kilka biegów, jak wentylator silnika? Bo to, że on się włącza to rozumiem ale on chodzi na bardzo wysokich obrotach, jest bardzo wyraźnie słyszalny nawet wewnątrz samochodu, tak jakby od razu włączał się na maksymalną moc. 

Gdzieś czytałem, że mogą być dwa biegi ale niczego nie dam sobie uciąć bo nie pamiętam czy to chodziło o wentylator silnika czy klimy. Druga sprawa, że klima ponoć nie działa w naszych autach non stop pomimo, że jest załączona.

Niestety tematy "dźwiękowe" są bardzo niewdzięczne gdyż każdy ma inne odczucia i inne doświadczenia. Ciężko będzie Ci pomóc nie słysząc dźwięków. Może udaj się po prostu do jakiegoś mechanika by ocenił albo najlepiej spotkaj podobną Megankę i porównaj na żywo. To ostatnie byłoby najlepszym wg mnie wyjściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!