Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia JH3142 haczy przy wybijaniu biegu


arpol_tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Posiadam Megane II ze skrzynią JH3142.
Od prawie dwóch lat mam problem. Czasami podczas wybijania biegu skrzynia haczy. Czasem trzeba wcisnąć sprzęgło ponownie aby bieg zrzucić, a czasem poczekać chwilę trzymając lewarek i bieg wyskoczy. Są to bardzo sporadyczne przypadki najczęściej na biegu 2 i 3. Nigdy nie miałem problemu z wbijaniem biegów. Sprzęgło było wymienione rok temu (padł wysprzęglik i robili wszystko za jednym razem - przynajmniej taką mam nadzieję). Problemy były zarówno przed i po wymianie ale teraz zdarza się to częściej. Zgłaszałem to mechanikowi ale on nie widzi w tym problemu. Auto miało  190tys kiedy objaw się pojawił. Czy ktoś z forumowiczów miał/ma podobny przypadek?

Pozdrawiam, Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem taki problem w innym samochodzie po wymianie kompletnego sprzęgła. Przyczyną był docisk i uznano na to reklamację. Tam napęd jego był linką więc sprawa była prosta.

U Ciebie jest hydrauliczny. Powinieneś spróbować odpowietrzyć wysprzęglik. Najdziwniejsze jest to, że biegi płynnie się wbijały, ale wyskakiwały z opóźnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w wysprzęgliku i ja upatrywałem przyczynę jednak to tylko domysły. Maj niestety mam tak zawalony, że nie mam nawet kiedy mechanika szukać (tym bardziej, że nie wiem kto w Toruniu może być dobrym specem od skrzyń) ale może znajdę chwilę w jakiś weekend aby spróbować odpowietrzyć układ jeśli będzie to na moje warunki sprzętowe i miejscowe możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam bardzo podobny problem. Miałem wymienione kompletne sprzęgło i wysprzeglik i od tego czasu są problemy z wybiciem biegu praktycznie tylko 2 i czasem 3 . Biegi wchodzą bez problemu ale nie chcą się wybić. Muszę drugi raz naciskać sprzęgło i wtedy wychodzi bez problemu. Co ciekawe mam tak tylko po dłuższym np nocka postoju i jak auto się rozgrzeje to po chwili biegi dają się zmieniać bez problemu. Warsztat już dwa razy coś próbował poprawiać ale chyba tylko linki nasmarował a problem jest nadal. Chyba nie chcą sprawdzać czy coś przy zakładaniu sprzęgła jest nie tak bo to sporo pracy.

Czy ktoś ma pomysł co to może być ?

Czy to wadliwy wysprzeglik lub docisk ?

A może coś nie tak z odpowietrzeniem układu po wymianie sprzęgła bo jak się wszystko rozgrzeje to pracuje idealnie ale bo dłuższym postoju na początku są problemy z wybiciem biegu i to praktycznie tylko 2 i czasem 3 a pozostałe bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!