Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pióra wycieraczek


macieq

Rekomendowane odpowiedzi

Mały offtopic:

Mam wycieraczki w Meg I ph I o długości 550 i 510mm, denerwuje mnie to że po przykładowym jednokrotnym uruchomieniu na górze szyby powstaje pionowa kreska (moment gdzie dochodzi prawa wycieraczka) z którego spływa woda itp. Czy macie może jakis sposób, pomysł jak się tego pozbyć? Można by zmniejszyć wielkość wycieraczki prawej, lecz zmniejszyło by to widoczność pasażera i moją na prawą stronę. <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam MOTGUM. Nie piszczą, nie skaczą i są w przystępnej cenie a do tego nasz krajowy wyrób.

 

Potwierdzam w pełnej rozciągłości, teraz mam je założone w swoim kolejnym czwartym już samochodzie. Do Scenika I zafundowałem sobie płaskie i jestem zadowolony, za komplet dałem 55 zł.

 

Niestety w scenicu nie sprawdzają się na tylnej klapie i tam mam Valeo - także polecam.

 

Co do tylnej klapy miałem w Sceniku I mały dramat z oryginalną tylną wycieraczką. Wymieniłem całość na MOTGUM (komplet ramię+pióro dostępne na alledrogo za ok. 70 zł) i od tego czasu wreszcie widzę coś przez tylną szybę. Służę zdjęciami dla zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Ja również po kupnie samochodu planuję zakupić jakieś sensowne wycieraczki. Przeglądam allegro i inne sklepy w poszukiwaniach ale jakoś nie mogę znaleźć odpowiednich. Jakie będą pasowały do Megane Coupe 98r ? Bo nie chce nieodpowiednich kupić a aż tak w temacie nie siedze nie znam oznaczeń itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez rok używałem MOTGUM (klasyczne wycieraczki) i byłem bardzie zdowolony niż z Valeo. Mogę polecić wszystkim. Wczoraj zamówiłem płaskie wycieraczki, również z MOTGUMa. Jak przyjdą, to podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zalozylem dzis komplet nowych pior firmy Alca (po 11 zlotych za sztuke, co dalo lacznie za caly komplet 33 zlote). Jak narazie sprawuja sie dobrze. Chodza cicho, dobrze zbieraja wode (te ktore mialem ostatnio byly tak zuzyte, ze zachowywaly sie jak skrobaczki - dzwiekowo i nie zbieraly wody - firma Valeo). Zepsuja sie albo zuzyja (po zimie i tak na pewno czeka mnie ich wymiana) to tez kupie takie tanie... Dlugosci podam jutro (mam w bagazniku pudelka) - dlugosc tylnej jest rowna dlugosci wycieraczki pasazera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. szukałem ale niestety nie znalazłem. pisze tu bo temat o wycieraczkach. mam megi 1 ph 2 w kombi. muszę wymienić wycieraczkę na tylnej szybie. czy ktoś może powiedzieć jaka kupić? nie chodzi mi tu o informacje jaka długość tylko jakiś model. pół roku temu musiałem wymienić bo stara się rozleciała ale niestety nie mogłem dopasować żadnej która by pasowała (szyba jest wyprofilowana). ostatecznie wymieniłem tylko gumę ale efekt nie jest zadowalający. zbliża się zima i chciałbym mieć dobrze wyczyszczona szybę z tyłu. z góry dzięki za odpowiedzi.

 

PS. mile widziane linki z allegro <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

która by pasowała (szyba jest wyprofilowana).

Teraz już nieczęsto spotyka sie szyby niewyprofilowane <ok>

Ja korzystam z kraft-ów maja dobry docisk i są niedrogie przez co częstsze wymiany są mniej dokuczliwe a szybka czysta :).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kup płaskie UNIPOINT i będzie to samo za dużo mniej <ok> W marketach (makro, selgros) można dostać za coś koło 15 zł - chyba. http://www.olejesamochodowe.com.pl/go/_inf...430&lang=pl

Kupiłem kiedyś na próbę firmy Alca (nie miałem czasu pojechać do Selgrosa) ale były kiepskie, bo po miesiącu skakały niesamowicie po szybie (stwardniała guma) a po zmianie na płaskie Unipointa znowu nastała cisza.

Jak już pisałem, zmieniam co najmniej dwa razy do roku, przed zimą i po zimie - więc po co przepłacać. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!