Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z elektryką


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z renówką meganką II tzw. żelazko. otóż jak jestem na myjni, albo mocniej pada deszcz, po wyłączeniu silnika po ok.1 minucie ,czasami po kilku minutach,czy tak jak dzisiaj po 1,5 dnia, uruchamia się nawiew wewnętrzny,  zapala się górny wyświetlacz ( ten z godziną itd) i czasami wyświetlacz od climatronica. czasami aby to wyłączyć pomaga wciśniecie pedału hamulca. Nie muszę dodawać że oczywiście rozładowuje to akumulator. problem ustaje gdy auto trochę przeschnie pookoło2-3 dniach.gdzieś ewidentnie coś zamaka. tylko co? bezpieczniki od góry patrząc są suche.

Miał ktoś podobny problem?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pod maską silnika zamakają jakieś złącza i dlatego masz taki efekt .Trzeba po opadach deszczu sprawdzić gdzie zacieka woda i to wyeliminować ,bo zjawisko będzie się nasilać i przyjdzie taki moment ,że trzeba będzie zainwestować trochę kasy.Więc lepiej zapobiegać niż wymieniać części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś sprawdzić, czy na ich zamontowanm w kabinie po lewej stronie pod kierownicą nie dostaje się woda. Drobny ślad na lewej wycieraczce daje do myślenia. Drugie miejsce to bezpieczniki pod maską. Wystarczy, że przeleje na podszybiu i tam dostaje się woda. Zapobiegawczo na tym module mam "czepek kąpielowy". Miejsca odpływu i rurki odprowadzające muszą być drożne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam że dopiero teraz odpisuję.

hmm...  odpływy pod maską są drożne. jedyne co zauważyłem muszę położyć chyba silikon pod plastik co przykrywa dolną część szyby ( pod ramionami wycieraczek) bym musiał się dobrać jakoś do skrzynki z bezpiecznikami pod maską. od góry niby jest sucho...a pod spodem? kto wie. Nie zauważyłem by w środku ciekła woda. Kiedyś miałem ten problem ale to przelewało się z rynienki od klimy. problem ustał gdy wywaliłem korek z wężyków odpływowych pod samochodem. ale to było jakieś 3 lata temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!