Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III phIII R-link czy jest opcja "dogrania" equalizera do radia z navi ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Właśnie stałem się nie do końca szczęśliwym posiadaczem Megane III ph III 1,5dci  z końca 2015r , system R-link radio z navi wejście na kartę i usb osobno pod radiem...

Za stan ten odpowiada fatalnej jakości audio które mam fabrycznie zamontowane.

Standardowo jak u innych brak gwizdków a regulacja brzmienia ogranicza się do tonów (niskie/ wysokie) i pseudo podbicia basu.

Dźwięk jest koszmarnie słaby bez głębi i basów....

Stąd kieruję pytanie do wszelakich "magików" w tych sprawach: Czy można do systemu R-link dograć aplikację która pozwala na więcej ustawień  ?

Z tego co widziałem na filmikach w opcjach pewnie z innymi radiami w systemie jest zaawansowany korektor z wieloma innymi ustawieniami.

Można ustawiać equalizer na rock/pop/etc. włączyć loudnes itd.

Czy jest możliwość zaimplementowania tego rozwiązania w autach z innym radiem  które ma tylko podstawowe nastawy ?

Zauważyłem  że puszczając dźwięk z telefonu po bluetooth w zależności od playera można uzyskać znacznie lepszy dźwięk wraz z basami.

Tak więc słabe fabryczne głośniki potrafią nawet zagrać a i moc radia może być wystarczająca..

Uważam że gdyby szło  dograć / sklonować zaawansowany equalizer  z innych wersji oprogramowania można by było z radia wyciągnąć o wiele więcej... 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można w każdym R-Linku uaktywnić wszystkie opcje regulacji dźwięku. 

Trzeba przez DDt4ALL w dziale Audio HMI zmienić parametr Premium (Bose) na "Auditorium"

Edytowane przez Qbak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ! A czy uaktywnienie takich opcji daje faktyczne zmiany ? Czy po prostu w menu pojawią się tylko dodatkowe ustawienia bez wpływu na audio ? (inny model radia niż dla nich przewidziano)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już polowa sukcesu... dziękuję. 

Sam nie czuję się jednak na siłach co do samodzielnego grzebania w ustawieniach dlatego zwracam się z prośbą o kontakt do kogoś kto działał już na tym programie i to ogarnie. Wielkopolska najlepiej w okolicach Leszna ,Rawicza lub Gostynia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym się podpiąć pod temat i zapytać czy skomplikowane jest wgranie innego equalizera do do systemu Audio-car w Renault Megane 3 z  2013 roku. 

Pytanie dodatkowe czy wersja samochodu z kontrolą pasa ruchu, automatycznym włączaniem wycieraczek, automatycznym włączaniem świateł może być wyposażona jedynie w zestaw tylko 2 głośników zamontowanych w drzwiach przednich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, dreq02 napisał:

tył spalony, uszkodzony - częsta przypadłość.

Szczerze? Nie słyszałem jeszcze, aby ktoś miał problem tej natury z tylnymi głośnikami.

 

@maxmarko205 może przetarła się gdzieś wiązka? Sprawdź jeszcze ustawienia radia, być może poprzedni właściciel grzebał coś przy balansie?

Edytowane przez Silverek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze? wiem o 3 autach razem ze mną, że nie działał tył bo głośniki były smalone. Kiedyś jak to jedna osoba określiła - z tyłu nie ma uszczelek przy zawiasie jak z przodu i tam wlatuje woda i stąd takie problemy. Na moje okno głośnik nie jest zaraz obok i jest blacha. Ale może więcej wilgoci jest... u mnie jeden z tyłu głośnik był spleśniały jak się okazało po demontażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach odpada bo grzebałem w nich i zmieniałem przód tył i jak zmieniłem zupełnie na tył to była kompletna cisza, więc pojawiła się moja wątpliwość czy w ogóle z tyłu są jakieś głośniki. Ale skorzystam z podpowiedzi dreq2 i podświecę latarką o wynikach dochodzenia napiszę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sprawdziłem sposobem dreq2  czyli latarką - głośniki są czyli wygląda na to ze sie spaliły z powodu zbyt dużej wilgoci.

Chciałbym je wymienić ale zrobię podmiankę taką ze te z przodu dam do tyłu a te nowe co kupię dam do przodu.

Czy zna ktoś jakiś sposób aby zabezpieczyć tył przed ponownym spaleniem spowodowanym zbyt dużą wilgocią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 11.06.2019 o 21:52, Qbak napisał:

Można w każdym R-Linku uaktywnić wszystkie opcje regulacji dźwięku. 

Trzeba przez DDt4ALL w dziale Audio HMI zmienić parametr Premium (Bose) na "Auditorium"

 

Witaj

A możesz podać ścieżkę co po kolei wybierać ? Jestem zielony z tematu a nie chcę  przypadkowo uceglić samochodu...

Nikt w okolicach nie chce podjąć się tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. W poniedziałek lub wtorek będę miał Elmy 1.5 i 2.1 bt i odbędą się  próby.  Torque na nich działał więc mam nadzieję że ddt4all też zatrybi... Dam znać o efektach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2019 o 21:31, Qbak napisał:

audio.thumb.PNG.0775e59d3c94ed813b2c5bc666bacf20.PNG

Pierwszy Elm poszedł do kosza (wykastrowana wersja nic nie zczytywała)  . Drugi Elm327 v1.5 pozwolił na więcej (na chipie PIC18F25K80). Połączył się z autem ale w interesującym mnie zakresie nie wprowadzał zmian. Zmieniłem więc piny zgodnie z instrukcją w necie 6 na 13 i 14 na 12. Po ponownym połączeniu zrobiło się ciekawiej. Po podanej ścieżce od Qbaka pojawiły się okna jak na załączonym obrazku i można było już edytować zaznaczony parametr dźwięku. Przycisk Write audio setting i po chwili zmienił się parametr po prawej stronie.

Tutaj dobre wieści się kończą po zamknięciu programu, zgaszeniu samochodu,ponownym podłączeniu zero zmian . Żadne dodatkowe ustawienia dźwięku nie pojawiły się.

Po ponownym podłączeniu ddt4all odczytany parametr był taki jak zostawiłem czyli zmieniony na auditorium. Próbowałem też z pozostałymi czyli Premium Bose i Daimler - efekt taki sam czyli nic się nie zmieniło.  

Poszedłem dalej. Nie wiem czy tylko tak się to robi ale postanowiłem odblokować android auto i mirror link zmieniając parametr na "present" na zdjęciu poniżej 

ddt4all.thumb.jpg.68ae061f2941dd3e903c4e4c3485ee7f.jpg

Parametry po prawej stronie znowu się zmieniły ale system bez zmian. Żadna dodatkowa ikona nie pojawiła się. Galaxy S8 z android auto jest tylko ładowany (komunikat podłączone urządzenie USB nie obsługiwane).


 

Czy po "zapisaniu" przez przycisk write zmian, po prawej stronie coś trzeba jeszcze zrobić ?  Jakoś dodatkowo aktywować zmiany ? Zrestartować R-linka ? Może coś robię nie tak ?

W polu wyboru auta sprawdzałem warianty dla Megane/Scenic III i Megane/Scenic III ph II i na różnych ecu - bez rezultatu. Moje auto to ph III może w tym problem ?

Wersja oprogramowania w aucie to:

 20190930_211138.thumb.jpg.616c304b0c40a5ffa3797e7259b2a1bb.jpg

 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!