Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszkodzony czujnik pokrywy silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym prosić o pomoc w następującej sprawie:

 

1. Podchodzę do samochodu i otwieram go z pilota(karty)

2. Otwieram drzwi i w tym momencie włącza się alarm.

3. Nie da się go w żaden sposób wyłączyć, alarm wyje jakieś 30s po czym się wyłącza na 10s i włącza się ponownie (dzieje się tak trzy razy)

4. Kiedy alarm się wyłączy a ja ponownie chce otworzyć samochód, wszystko zaczyna się od nowa.

 

Pierwsze co zrobiłem to odłączyłem czujnik otwarcia pokrywy silnika i to pomogło, alarm przestał się wzbudzać. Wymontowałem cały zamek i czujnik, wszystko przeczyściłem nasmarowałem. Czujnik sprawdziłem omomierzem, ma on dwa stany, kiedy jest wciśnięty przewodzi prąd, kiedy nie jest wciśnięty nie przewodzi. 

Po zamontowaniu całości alarm nadal wariuje. Wzbudza się od razu po podłączeniu wtyczki do czujnika.

 

Czy ktoś miał podobny przypadek?

Czy czujnik ma działać tak jak opisałem (wciśnięty przewodzi, niewciśnięty nie przewodzi)?

Wymieniać czujnik, czy przyczyna może być gdzie indziej?

 

Bardzo proszę o porady :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba jednak to nie czujnik maski. Wczoraj sytuacja się powtórzyła, mimo odpietego czujnika. Alarm wlaczyl się po otwarciu tylnych lewych drzwi. To co było wspólne dla tych sytuacji to deszcz. Samochód stał w dość mocnej ulewie przez noc. Czy ktoś miał podobnie? Gdzie szukać przyczyny? Może gdzieś coś ulega zalaniu, potem wysycha i jest dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia czemu centralka alarmu nie rozłącza się w momencie otwierania auta z karty. Już w tedy powinien alarm sie zdeaktywować.

Podjedź do speców od alarmów żeby sprawdzili. Deszcz i te wariacje mogą wskazywać, że gdzieś masz problem z przedostającą się wodą i wilgocią przy elektryce. Pytanie czy alarm fabryczny czy rzeźba jakaś dokładana do instalacji - fabryczny to latwo sprawdzić bo łączy sie kostkami do oryginalnej instalacji, wypinajac kolejno możesz sprawdzic gdzie jest problem ze stykiem. Jak rzeźba to szukanie po kabelku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ciekawe, dlaczego nie da się z karty wyłączyć wyjacego już alarmu. Gdzieś przeczytałem, że w megane tak jest, ktoś to może potwierdzić?

 

Nie wiem, czy może to mieć związek, ale zepsuł się rygiel wlewu paliwa. Nie zamyka się i klapke można otworzyć jak samochód jest zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!