Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Piszczący pedał sprzęgła


Rekomendowane odpowiedzi

Tez mi wymieniali pompke ale dlatego, ze pedal sprzegla wpadl dwa razy w podloge i po naciusku na handlowca, co mi sprzedal auto serwis znalazl, ze niby sie pompka zaczyna pocic. A tak to nic nie chcieli robi.  Na sama mysl, ze przy wlaczaniu sie do ruchu moge miec problem z rozpedzaniem i jeszcze wypadek spowoduje mialem takie cisnienie, ze bylem gotowy awanture im zrobic. U mnie dzwiekow zadnych dziwnych nie bylo. 

lapka2.gif

REGULAMIN - pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Miałem podobny problem w Dokerze 1.6 SCE,  po ok 5 tyś km od wyjazdu z salonu. W ASO coś tam przesmarowali i oczywiście problem jest dalej. Dzisiaj sam się za to zabrałem i winny był górny czujnik  położenia pedału sprzęgła, przesmarować np jakimś środkiem do styków i cisza ;) Zrobiłem dzisiaj ok 200 km i pomogło, może i w Megane jest ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Auto wyjechało 04.2019 z  fabryki GT Line Grandtour - piski sprzęgła - najgłośniej pod maską:
Wizyty:

1 - przesmarowali

2 - wymienili 3-sprężynki

3 - wymienili całe sprzęgło z siłownikiem - po 500km znowu ten sam problem

4 - właśnie zostawiłem u nich auto i szukają

Czy ktoś ma podobny problem z sprzęgłem?

Auto odebrałem w wtorek, serwis powiedział , że nie mają rozwiązania i piszą z Renaulta Polska.
Dziś Renault Polska napisała do ASO w którym serwisuje samochód, że moje auto to pierwszy taki przypadek i mam czekać na to, aż zgłosi się więcej osób tak mi to Pan z ASO telefonicznie przekazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Do Gamst19. Ja mam ten sam problem. Megane IV Grandtour 1,33 140KM kupione czerwiec 2019 , obecny przebieg ok. 14.000 km. Walczę od jesieni 2019 z piszczącym sprzęgłem, Objawy takie same jak Pan opisał. Kupiłem auto w Renault Kabziński Piotków i tam podjąłem próby naprawy. Pierwszy raz smarowanie  - nie pomogło, drugi raz wymiana pompy sprzęgła – tez nie pomogło. Po raz kolejny chciałem się umówić na naprawę  - niestety Pan w serwisie powiedział że ten tym tak ma i musi skrzypieć !!!. Nie wiarygodne.  Zgłosiłem sprawę do centrali Renault, przyjęli moje zgłoszenie, w ciągu 14 dni roboczych mają mi wysłać odpowiedź.

Sprawa jest bardzo irytująca bo każdy wyjazd w dłuższą trasę powoduje u mnie stres, piszczące sprzęgło mnie wykończy. Wcześniej jeździłem 12 letnią KIA CEED i nie miałem żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Chciałbym przyłączyć się do tematu ponieważ borykam się od ponad roku z tym samym, jakże dokuczliwym problemem. Od czerwca 2019 posiadam Megane IV 1.3 TCE140 GT Line z manualną skrzynią biegów i skrzypienie sprzęgła występuje praktycznie od początku (tak jak u wszystkich po nagrzaniu. Na zimno jest ok). W październiku 2019 pierwsza wizyta - przesmarowanie mechanizmu pedału sprzęgła - bez efektu. Cierpliwie jeździłem do czerwca tego roku i podczas przeglądu gwarancyjnego wymieniono pompę sprzęgła - efekt żaden. W tym miejscu dodam, że zanim odebrałem nowe auto, z powodu opóźnienia w odbiorze, jeździłem cały miesiąc zastępczym M IV i też sprzęgło skrzypiało. Wtedy myślałem, że to konkretne auto tak ma. Na czas wymiany pompy sprzęgła też dano mi zastępcze i 1 dzień jeździłem M IV z silnikiem 1.5 DCI i było tak samo. O obu tych doświadczeniach informowałem serwis, zwracając uwagę, że nie jest to jednostkowa usterka, a raczej problem konstrukcyjny, bądź  materiałowy elementu mechanizmu sprzęgła. Zarówno ta uwaga jak i informacja o identycznych usterkach zgłaszanych w licznych postach na tym Forum, zostały całkowicie zignorowane przez przedstawicieli serwisu (Renault Wektor w Bielsku-Białej). Nie pozostało mi nic innego jak opisać szczegółowo problem w przesłanej mi ankiecie dotyczącej jakości obsługi serwisowej. W jej efekcie nawiązałem kontakt z szefem serwisu firmy Wektor. W ostatnim mailu uzyskałem informację o przekazaniu opisu problemu do producenta (jak rozumiem Renault Polska) i oczekiwaniu na zajęcie przez nich stanowiska w tej sprawie. Więc na razie pozostało mi cierpliwie czekać i znosić to irytujące skrzypienie. Dam oczywiście znać co do dalszego biegu sprawy.

Pozdrawiam wszystkich "cierpiących" podobnie jak ja :(

P.s. Dodam jeszcze, że wcześniej od 2013 miałem Megane III 1.4 TCE130 BoseEdition i przez 6 lat było wszystko OK.

 

Auto po 2 dniach testów w serwisie Wektor (przejechano ok 120km) i po konsultacjach z producentem. Stwierdzono, że do wymiany jest wysprzeglik centralny. Czekam na dostarczenie części i wymianę. Osobiście po wcześniejszych doświadczeniach wątpię w skuteczność tej naprawy. Chyba, że ten element będzie w nowej referencji eliminującej tą wadę. Ale zobaczymy, może akurat będę miał szczęście :D

Edytowane przez ted11
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Piotr.fy

Widzę że wszędzie tak samo gwarancja do bramy i się nie znamy. Najważniejsze sprzedać i martw się sam. Ja złożyłem pismo z reklamacją o zwrot pieniędzy za samochód. Brak odpowiedzi z ASO sprawa poszła do sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2020 o 15:25, Piotr.fy napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?: 

Daj znać czy udalo sie cos rozstrzygnąć  w tym temacie.Ja tez borykam sie z podobnym  problemem.Skrzypienie pojawia sie bardzo sporadycznie na zimnym silniku, natomiast kiedy tylko dostanie temperatury  i pedal sprzegła zostanie wciśniety naście razy w miescie w korach zaczyna skrzypiec.Sam.pedał zaczyna ciężko chodzic i mam wrazenie jak by pracował na sucho .Mało tego samo sprzęgło zaczyna też róznie brać i płynne ruszenie to nie lada wyczyn.Serwis oczywiscie nie widzi w tym nic dziwnego uslyszałem ze to nie wpływa na prace sprzegla tylko na komfort  podróżowania:/ 

:lapka:

Regulamin forum się kłania. pkt 5 :!: - Prezes 

Witam

Dzisiaj odebrałem auto po wymianie wysprzęglika. Praca zajęła 2 dni i jak mnie poinformowano wiązała się z demontażem skrzyni biegów (niezbędne przy wymianie tej części). Auto po wymianie było testowane przez serwis(ok 80km). Ja przejechałem ok 20km w upale i.... jak narazie jest cisza, a samo sprzęgło działa jakby lżej. Zobaczymy czy tak zostanie na stałe. Przy tej okazji chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedną, jak się okazuje, dość powszechną usterkę w MIV - opisaną szczegółowo w tym poście: Megane IV phI Dziwny dźwięk / stuk przy zmianie biegów . Ja ten objaw zaobserwowałem w moim aucie i zgłosiłem jako dodatkową usterkę. W odpowiedzi od Pana Mistrza serwisu Wektor B-B usłyszałem, że to - uwaga - "normalny odgłos eksploatacji" i to tzw. cecha produktu. Identyczne tłumaczenie przedstawił serwis Zdunek (opisany w jednym z postów przez Venum w przywołanym temacie). Na tym przykładzie widać jasno, że taki mają "przekaz dna" ustalony przez Renault w obliczu braku sposobu skutecznego rozwiązania problemu. Ja oczywiście  nie zgodziłem się z takim podejściem i złożę stosowną reklamację (jak rozumiem Pan Mistrz nie koniecznie jest ostateczną wyrocznią w tej sprawie). Zachęcam do sprawdzenia w Waszych MIV.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 12.08.2020 o 12:52, antrhrax napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?: 

Nie. Przejechałem do dziś 1000km i jest idealna cisza. Sprzęgło działa jakby lżej i płynniej. Widać więc, że to był wadliwy wysprzeglik.

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich chciałem sie dołączyć do dyskusji lub spostrzeżeń i podzielić się  moimi problemami...Kupiłem nowe renalt megan grancupe silnik 1.3  140Km  przejechałem  4000 tysiace i w trakcie jazdy poczułem pod noga na pedale sprzęgła dziwne skoki i  taki burczenie czy skrzypienie jak zwał to zwał udałem sie do serwisu w Krakowie i co się okazało że renowki IV mają wadliwe wysprzegliki i maja mi to zmienić a najlepsze ze serwis o tym wie i nie wżywają do wymiany tylko czekaja az ktoś coś zauważy to w tedy ,zobaczymy w przyszłym tygodniu maja mi to zmienić  ciekaw jestem czy pomoże  

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania. pkt 5  :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja MIV z tym samym silnikiem jest po wymianie 2 m-ce temu i jak dotąd jest wszystko ok. Jest to dość poważna robota wymagająca demontażu skrzyni biegów. 

Powodzenia :)

 

 

Edytowane przez ted11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!