Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zabezpieczenie Renault Megane III przed kradzieżą - porada


marusiek91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Co sądzicie o zamontowaniu elektronicznej blokady antykradzieżowej pod CAN w Megane III 2009r 2.0t Grandtour z funkcją Hands Free? Auto stoi pod blokiem więc zacząłem się zastanawiać nad urządzeniem o nazwie "KONTROLER DOSTĘPU KD 2006"? Czy warto się w coś takiego bawić? Montaż czegoś takiego około to 400zł w specjalistycznym warsztacie. Co myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję porządne AC + dezaktywowanie HF przed pójściem do domu (zamknięcie z kartym a nie HF) lub zamknięcie z HF + w trzymanie karty w domu w metalowej puszcze. Jak mają ukraść to i tak ukradną, nieważne jakie zabezpieczenia zamontujesz, a jak już się włamią i nie będą mogli odjechać przez tą blokadę CAN to jeszcze wnętrze zniszczą (potną deskę lub coś w tym stylu) i też będziesz miał nie lada kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa i zakopane dwa metry po ziemią. :)  Pbet proszę napisz, że żartujesz.

Jak napisać, aby nie urazić.  Dziesięcioletnie auto, na dodatek Renault Megane, nie jest zbyt łakomym kąskiem dla złodziei, nawet z tym zabezpieczeniem.

Jeżeli masz obawy, spać nie możesz, wykup AC. Może jakaś blokada mechaniczna na skrzynię, którą i tak po pewnym czasie przestaniesz zakładać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lelupi wyolbrzymiasz, niepotrzebnie. Nie od dziś wiadomo, że auta z HF są łatwym kąskiem dla złodziei, a metalowa skrzynka lub dezaktywowanie HF blokuje możliwość kradzieży "na walizkę". Megane też kradną, może nie tak często jak auta typu VW czy Audi ale się zdarza. Nawet w JG jakiś czas temu.Nie widzę nic dziwnego w tych dwóch procedurach. To sposoby proste i bez inwestycji. Do tego porządne AC i wspomniana przez Ciebie blokada (nie każdy przestaje ją zakładać po czasie) i można spać spokojnie. Ja śpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że tak. Po co więcej. Załóż jeszcze strażnika w postaci misia na skrzynię biegów + nalepki na szyby i wystarczy. Zniechęci armatorów, a specjaliści jak mają ukraść, to i tak ukradną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pbet napisał:

Ja uważam, że tak. Po co więcej. Załóż jeszcze strażnika w postaci misia na skrzynię biegów + nalepki na szyby i wystarczy. Zniechęci armatorów, a specjaliści jak mają ukraść, to i tak ukradną.

Misia? Jakiego strażnika? Heh. 

W zasadzie samochód z HF żeby ukraść to trzeba kartę zeskanować, tak? Czy inaczej też mogą to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.niedzwiedz-lock.pl/

13 minut temu, marusiek91 napisał:

Czy inaczej też mogą to zrobić?

Nie jestem złodziejem więc nie wiem ale sposobów jest pewnie dość sporo.

Taka blokadą jest też elektryczny ręczny. Żeby go dozaktywować trzeba włączyć zapłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pbet napisał:

https://www.niedzwiedz-lock.pl/

Nie jestem złodziejem więc nie wiem ale sposobów jest pewnie dość sporo.

Taka blokadą jest też elektryczny ręczny. Żeby go dozaktywować trzeba włączyć zapłon.

Elektryczny ręczny akurat posiadam. AC mam. Blokuje z karty HF. Miejmy nadzieję że jest git. Zastanowię się jeszcze nad jakąś blokadą jednak. Tyłka jaką? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Silverek napisał:

Ja u siebie mam założoną przez poprzedniego właściciela blokadę skrzyni biegów i to rozwiązanie mogę śmiało polecić :)

Czyli na noc pewnie kluczyk przekrecasz w blokadzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Rzadko jej używam. Wyłącznie jak parkuje na noc w jakiś podejrzanych miejscach. Z reguły złodzieje odpuszczają sobie takie auto na widok samej blokady lub naklejki na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Silverek to wynika tylko z Twojego lenistwa :) Co Ci szkodzi codziennie przekręcić kluczyk na noc i zabezpieczać także podczas dłuższych postojów w innych miejscach? Blokada jest głównie straszakiem, może działa, choć wątpię. Mojemu tacie kiedyś spod bloku zwinęli nowiutkiego Poloneza Atu+ z blokadą. Nikt nic nie słyszał, nikt nic nie widział, a parkowany był pod oknami. Zero jakichkolwiek śladów typu rozbita szyba itp. Po prostu zniknął. Z tym, że to była blokada z wyjmowanym bolcem, teraz są inne, może skuteczniejsze.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!