Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czy warto brać pod uwagę ten samochód?


firbimatic

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.Mam do kupienia Megane 4  1.5dci 90km z przebiegiem 132000 z 2016r.

wygląda ładnie i po przejechaniu nic nie słychać żeby stukało ,pukało,piszczało

silnik też wydaje się równo pracować.Mam pytanko czy warto się tym samochodem zainteresować

będę jeżdziła około 30km dziennie do pracy i z powrotem no i w wekendy, dalsze wypady poza miasto.

Nie lubię szybko zmieniać samochodów dlatego planuję nim trochę pojeździć jak widać po oplu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, firbimatic napisał:

 Mam pytanko czy warto się tym samochodem zainteresować będę jeżdziła około;

  - 30 km dziennie do pracy i z powrotem no i w wekendy, dalsze wypady poza miasto.

Poprzedni właściciel zrobił w 3 lata ok.132.000 km,

Wg;Twojej informacji, będziesz robiła ok. 7000 do 8000 km w roku,

Auto z tego rocznika ( 2016 ) ma fap-a, który nie za bardzo lubi krótkie przejazdy < 50 km w jeden skok,

Większość właścicieli diesla;

  - sprzedaje swoje auta po 3 latach i ok 150.000 km ,

  - gdzie dopiero zaczynają się ewentualne problemy,

Wg; mnie jak nie chcesz mieć nieznanych dla Ciebie problemów ( podobnie jak z 1,6 astrą ) kupuj benzynę.   

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź,mam coraz większy mętlik w głowie

A co powiesz o megan 4 1,2tce  2016r. 95000

ale gorsze wyposażenie 

Podobają mi się te Meganki 4 i nie wiem jaki silnik wybrać 

a nie mam nikogo kto by mi doradził

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto używane nie kupuje się jak bułki w sklepie,

Trzeba nieraz poświęcić na zakup wymarzonego egzemplarza nawet rok czasu,

Należy być;

  - zdecydowany na dany silnik,

 -  pooglądać parę egzemplarzy,

 -  poznać zalety i wady,

 - kupować z osobą kumatą i o zimnym spojrzeniu.

Wg; Twojego opisu to celuj raczej ;

  - w  megan IV/1.6 SCE / 114 KM, 

  - b.dobry do instalacji LPG,

  - sprawdzona konstrukcja,

  - duża trwałość silnika.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fapa nie ma co się bać ,ja mam Captura 1,5 90KM  z 2016 r i też większość przebiegu to miasto ok.30 km dojazd do pracy i powrót do domu . Przy serwisie olejowym przy 40kkm sprawdzany był Fap wynik ok 5 g cząstek stałych wypalany systematycznie nawet nie wiem kiedy . Olej zalany to Elf 5W30 tankowanie na stacjach samoobsługowych i nic nie dolewam do paliwa . Jest to mój 4 samochód z silnikiem wysokoprężnym w tym 2 Megany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pit-men napisał:

Fapa nie ma co się bać ,ja mam Captura 1,5 90KM  z 2016 r i też większość przebiegu to miasto,

ok.30 km dojazd do pracy i powrót do domu .

Porozmawiamy o fap-ie jak do przebiegu ok 132.000 km, będziesz miał taki sam charakter jazd po mieście, jak obecnie,

Jak będziesz na następnym serwisie olejowym, to popytaj mechaników o opinie o 1,5 /90 KM właścicieli

co mają nalatane  > 150.000 km i jeżdżą też na takich krótkich dystansach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej-2010 siejesz propagandę. Jak dobrze pamiętam nie ma na forum żadnych zgłoszeń z problemami FAP w MIV, a nawet MIII, jak już to jednostkowe przypadki. Wszyscy chwalą, a przebiegi MIII dochodzą do +300kkm. Tak pamiętam, że MIV ma inaczej rozwiązany FAP, ale jak pisałem narzekań do tej pory brak. 30km do dużo, moja żona dojeżdża 10km. Skąd idiotyczna informacja, że silnik nie lubi jazdy mniejszej niż 50km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wizytę w aso i przy okazji przeglądu, zasięgnięcie informacji u mistrza czy kierownika serwisu ;

  - o wypalaniu serwisowym fap-a w MIV,

 -  wymianie fap-a w MIV, 

 - i  o jakich maksymalnych przebiegach są informacje u nich,

4 godziny temu, kataryniarz napisał:

Wszyscy chwalą, a przebiegi MIII dochodzą do +300 kkm.

Ale tylko u tych, którzy eksploatują auto po drogach szybkiego ruch a nie po mieście i na krótkich odcinkach,

 

4 godziny temu, kataryniarz napisał:

30 km do dużo, moja żona dojeżdża 10 km.

Po wynikach tylko jazdy żony, ( jedno auto ) nie można formować opinii.

Na forum, bierze udział znikoma ilość użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

Porozmawiamy o fap-ie jak do przebiegu ok 132.000 km, będziesz miał taki sam charakter jazd po mieście, jak obecnie,

Jak będziesz na następnym serwisie olejowym, to popytaj mechaników o opinie o 1,5 /90 KM właścicieli

co mają nalatane  > 150.000 km i jeżdżą też na takich krótkich dystansach.

Bzdury piszesz. Bez urazy oczywiście. Jeździłem 5 lat Megane III 1.9 dci. Przy przebiegu 230 000 auto poszło do ludzi. Z fabryczną turbiną, dwumasą, wtryskami i fapem. Kupujący zlecił pełną weryfikację stanu auta i wszystkie żywotne podzespoły były OK. Auto jeździło każdego dnia 2x15 kilometrów i bez problemu fap dawał radę. Procent zapełnienia był na poziomie, z tego co pamiętam około 20%. FAP w dieslach Renault jest całkowicie bezobsługowy i trudno wyczuć kiedy się wypala. W przypadku zapełnienia FAP można zlecić profi regenerację za 500 złotych i filtr wraca do parametrów nowego. 

Jest inna sprawa, na którą należy zwrócić uwagę przy dieslu. Chodzi o czas rozgrzewania się silnika w zimie. Nierzadko po przejechaniu 15 kilometrów silnik nie był w pełni nagrzany. Bez dodatkowej elektrycznej nagrzewnicy ogrzewania może być słabo. Z tego co pamiętam wersje z klimatronikiem mają wbudowaną taką nagrzewnicę. 

 

3 godziny temu, Andrzej-2010 napisał:

Ale tylko u tych, którzy eksploatują auto po drogach szybkiego ruch a nie po mieście i na krótkich odcinkach

Znowu nieprawda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Phil_ips napisał:

Znowu nieprawda. 

Masz bardzo jednoznaczne odpowiedzi na podstawie 1 szt auta ; gratuluje!!!

Mimo wszystko, proponuje wizytę w aso i zasięgnięcie informacji u mistrza czy kierownika serwisu ;

  - o wypalaniu serwisowym fap-a w MIV na gwarancji,

 -  o wymianie fap-a w MIV na gwarancji,

 Większość danych o silnikach z fap-em urywa się po okresie gwarancji;

   - tj; po ok; 150.000 do 200.000 km przebiegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przyszło Ci do głowy, że większość rezygnuje z usług ASO po kilku latach i stąd brak informacji? To samo można napisać o Twoich uwagach, że wydajesz opinię na podstawie jednego ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andrzej-2010 napisał:

Masz bardzo jednoznaczne odpowiedzi na podstawie 1 szt auta ; gratuluje!!!

Mam jednoznaczne zdanie po przejechaniu 230 000 km swoim samochodem, a także z doświadczenia mojego mechanika, który serwisuje Renault, a także od znajomych jeżdżących Renault. Jak dla mnie wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!