Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dolot powietrza


jonny1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w mojej megane II 1.6 16V postanowiłem wyczyścić przepustnice. Oczywiście to nic trudnego wyczyściłem ja jak co roku, jednym co to nie pamiętam czy to dobrze że nie zamyka się ona wewnątrz całkowicie tzn. Jest mały luz i aby ją zamknąć całkowicie należy docisnąć palcem. Dodatkowo wyciągnąłem całkowicie ten przewód od przepustnicy do filtra powietrza. Po jego ponownym montażu podczas przyspieszania czułem dziwne drżenie pedału gazu. Kolejnego dnia rozebrałem to ponownie i po montażu drżenie zniknęło. Czy możecie mi powiedzieć co się stało? Samochód normalnie przyspiesza ale odczuwam tak jakby lekko się dławił, lekko szarpie jednak przyspiesza normalnie. Dziś znów to rozmontowałem i dokreciłem te dwa cibandy mocniej i znów drży pedału gazu. Może filtr powietrza należy wymienić? Nie wiem co robię źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wyciągnąłem i włożyłem ponownie. Wyglądał dobrze

Oczywiście mówimy o oringu który jest wkładamy w blok po zdjęciu przepustnicy. A może założyłem źle? Jest możliwość błędnego założenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wyglada jak ta na zdjęciu. Nigdy nie było na niej żadnych oringów

 

 

images.jpeg.jpg

 

Dodam że jedyny oring jaki występuje znajduje się w tym miejscu:

 

99751a584a3bb75e36d9fcbac13d.png

Edytowane przez jonny1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2019 o 20:22, jonny1000 napisał:

Samochód normalnie przyspiesza ale odczuwam tak jakby lekko się dławił, lekko szarpie jednak przyspiesza normalnie.

1/Wszelkie połączenia muszą być szczelne, sprawdź ;

    -    wężyk od wspomagania hamulca  ,

    -    wężyk oparów benzyny ,

    -    świece i cewki muszą być suche i czyste,

    -    warto wymienić świece na zalecane,

   -     wymiana filtra powietrza nie zaszkodzi,

2/Obrotny na biegu jałowym powinny wynosić 750 +/_ 50 ; 

    -   zaraz po odpaleniu mogą mieć ok. 1200 obr/min a nawet 1500 obr/min,  

    -   najważniejsze, żeby obroty w miarę rozgrzewania się silnika spadały do wartości nominalnej,

3/ Warto przeczyścić map sensor oraz zadbać o jego szczelny montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sytuacja ale odkręciłem ten przewód pomiędzy filtrem powietrza a przepustnicą, przekręciłem i dokręciłem ponownie - pedał już nie drży przy przyspieszaniu.

Co do w/w punktów to nie wymieniłem jeszcze filtra powietrza (planowo powinienem wymienić całość filtry, oleje za miesiąc, robię to co roku co ok. 12 tyś km) oraz nigdy nie zaglądałem do map sensora. Gdzie on się znajduje? Czy istnieje ryzyko uszkodzenia czegoś przy demontażu? Jak mogę go wyczyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jonny1000 napisał:

  nigdy nie zaglądałem do map sensora.

 Gdzie on się znajduje?

 

Cytat

czujnik-cisnienia-doladowania.thumb.jpg.15f48cbf4f03a8fcc19af8ff6cd26152.jpg                           101989437_14-ukaddolotowy.png.63d8e15c22f9ff9c5349d164f79579c3.png

                                                                                                                                silnik k4 m700    

 

                                 

                                                                                                                                                

Map sensor musi być szczelnie zamontowany,

Można użyć silikonu wysokotemperaturowego do jego uszczelnienia,

 

Do czyszczenia np; Kontakt 60 w sprayu. 

3 godziny temu, jonny1000 napisał:

Jak mogę go wyczyścić

 

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!