Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zasilanie wzmacniacza antenowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów (i koleżanki). Mam problem z odbiorem stacji radiowych. Kilka lat temu zamontowałem medianav. Od pół roku radio zaczęło trzeszczeć (wcześniej też jednak nie było idealnie). Pomyślałem po przeczytaniu forum że stopka anteny zaśniedziała, wyczyściłem, przesmarowałem jednak bez poprawy. Kupiłem i zamontowałem nową antenę ze wzmacniaczem i teraz jest tragicznie, nawet rmf działa słabo. Problemu upatruję i zasilaniu wzmacniacza. Po montażu medianav połączyłem oczywiście piny, lecz nie jestem teraz pewny czy właściwe. Załączam zdjęcie kostki. Które połączyć? Teraz jest czerwony i zielony (zdjęta izolacja).

IMG_20190808_222502.jpg

IMG_20190808_222519.jpg

Edytowane przez kwiat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna podstawa anteny jest ze wzmacniaczem. Ma ona zasilanie oddzielnym czerwonym przewodem. Masa jest brana ze śruby mocującej. Skuteczność Twojego rozwiązania będzie znikoma ze względu na dużą odległość od bata. Nie rezygnowałbym z oryginalnej anteny, tylko dążyłbym do jej naprawy lub wymiany. Posprawdzałeś połączenia od samej wtyczki do wzmacniacza na dachu?. Dla Twojego rozwiązania oryginalny wzmacniacz  trzeba pominąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob?

Rozebralem główkę anteny, pomiar wykazał 12 v na przewodzie do którego podłączony jest przewód zielony ze zdjęcia (zasilanie wzmacniacza) oraz masowym w główce. Gdy rozłączę wtyczkę wzmacniacza i wepnę między nią a przewód idący do stopki miernik, wówczas pokazuje ok. 6V. Radio gra słabo zarówno po podłączeniu przewodu jak i bez. O co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2019 o 20:03, kwiat napisał:

W jaki sposob?

Rozebralem główkę anteny, pomiar wykazał 12 v na przewodzie do którego podłączony jest przewód zielony ze zdjęcia (zasilanie wzmacniacza) oraz masowym w główce.

 

@Jabrze, gdzieś czytałem twój post, że w przypadku montażu medianav trzeba dołożyć jakiś kondensator bo wzmacniacz nie działa czy coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • aston76 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!