Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samochód źle się prowadzi przy prędkościach autostradowych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z autem jak podałem w temacie.

Jeśli  pogoda jest bezwietrzna, da się jechać w miarę komfortowo do 130km, między 130-150 jazda wymaga dużego skupienia, pojazd pływa, trzeba mocno trzymać kierownicę. Z prędkością 170 przejechałem parę minut i byłem cały spocony :)

Przy wietrze nawet niewielkim sytuacja jest podobna ale już przy niższych prędkościach - wtedy nie da się jechać nawet z prędkością 130 ( w tym samym czasie mijają mnie samochody typu toyta yaris ze sporo większą prędkością ). Moment wyprzedzania tira też jest stresujący - wrażenie jakbym jechał samochodem z papieru podatnym na każdy podmuch.

Kiedyś jeździłem hondą civic VI 1.4 sedan i w ogóle nie miałem takich problemów nawet przy 190kmh. Później w fordzie focusie też nie miałem co narzekać.

Mam nadzieję, że to jakaś usterka w częściach zawieszenia/kierownicy a nie że ten model tak po prostu ma.

Na corocznych badaniach tech wszystko niby było w porządku, zwrócono mi tylko uwagę, że luzy na kierownicy są trochę zbyt duże i za jakiś czas trzeba będzie to naprawić.

Pół roku temu byłem na przeglądzie w ASO w Konstancinie i niby pojazd jest sprawny (powymieniali tylko wszystko to co zgodnie z harmonogramem należało wymienić).

Może ktoś z Was miał takie problemy i może coś podpowiedzieć ? Albo przekazać swoje wrażenia z jazdy tym modelem z prędkościami autostradowymi przy małym wietrze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, archie007 napisał:

Na corocznych badaniach tech wszystko niby było w porządku,

zwrócono mi tylko uwagę,

że luzy na kierownicy są trochę zbyt duże i za jakiś czas trzeba będzie to naprawić.

Luzy na kierownicy zostały zlikwidowane?

Czy koła są wyrównoważone dynamicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzy jeszcze nie, zresztą ja ich nie czuję, tak powiedzieli na stacji diagnostycznej, choć tydzień wcześniej w tej samej firmie w ASO po przeglądzie nikt nie wspominał o luzach, więc pewnie są faktycznie nieznaczące (albo na przeglądach w ASO nie badają tego). Zrobię to, ale wątpię czy rozwiąże problem. Rok wcześniej na badaniach nie mówili o luzach, a po autostradzie też tak jeździł, tyle że głównie jeździłem po mieście, więc olałem problem aż do teraz.

 

Co do kół, są wyważane jak zwykle gdy oddaję do wymiany zimowe/letnie.

Ostatnio jak kupowałem nowe opony w sklepie internetowym, zorientowałem się, że mam inne niż przyjęte za standardowe dla tego modelu. Ja mam 205/55 R16, a sklep dla tego modelu proponował 195/65 R15. Choć też wątpię czy ma to jakieś znaczenie.

Zrobię te luzy i sprawdzę zbieżność, może w warsztacie znajdą coś jeszcze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, archie007 napisał:

Zrobię te luzy i sprawdzę zbieżność, może w warsztacie znajdą coś jeszcze.

Zła zbieżność, to opony byłyby ścinane po bokach,

Ile km zrobiłeś na tych oponach?

1 godzinę temu, archie007 napisał:

Co do kół, są wyważane jak zwykle gdy oddaję do wymiany zimowe/letnie.

Koła będą nie wyrównoważone dynamicznie jeżeli ;

   - opony byłyby zużywane nadmiernie po bokach,

  -  mogły pogubić ciężarki,

  -  może masz uszkodzoną obręcz,

 -   jeździsz po krawężnikach,

 -   inną oponę masz na jednym kole a inną na drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy on gdzieś pisał, że ma bicie na kierownicy? Optymalizację (wyważanie dynamiczne) wykonuje się, gdy standardowe wyważanie nie eliminuje bicia. Jak chcesz radzić, to radź mądrze. Bo jak zwykle wyskakujesz z milionem zaleceń, które nie mają nic wspólnego z istotą problemu. Tylko narazisz kolegę na niepotrzebne koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jottar napisał:

A czy on gdzieś pisał, że ma bicie na kierownicy?

Idąc tym tokiem myślenia - to czy on pisał, że nie ma bicia na kierownicy?

Szereg istotnych elementów usterek nie jest zauważanych przez właścicieli aut,

Mając z klientami do czynienia na co dzień, coś o tym wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, archie007 napisał:

Ja mam 205/55 R16, a sklep dla tego modelu proponował 195/65 R15. Choć też wątpię czy ma to jakieś znaczenie.

To nie ma znaczenia. Meganki wychodziły w zależności od wersji R16 Alu albo R15 stal+kołpaki. Ja osobiście mam 205/55 R16 na Alu na lato, a 195/65 R15 na stalówkach na zimę.

Ja bym sprawdził geometrię.

Edytowane przez Jottar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!