Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pyren- pomoc w interpretacji wyników


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich!
Od krótkiego czasu jestem właścicielem Renault Megane III ph1 z 2009 (1.6 16v 110 koni, 106 000 km przebiegu). Do mojej Reni niedawno dołączyłem ELM327 i przez Pyrena sprawdziłem parę parametrów. Nie jestem mechanikiem (bardziej informatykiem :) ) i dlatego mam do Was parę pytań.

Po pierwsze- wypadanie zapłonu i wartość spalania stukowego. O ile wypadanie zapłonu mnie nie dziwi (świece wymienione 3 000km temu, cewki fabryczne) to czy wartości przy spalaniu stukowym są w porządku?

738362252_wypadaniezaplonu.thumb.PNG.4f2e0e22a03da723c61628fafcdf191e.PNG

 

Pytanie numer  dwa- sterowanie przesuwnikiem wałka rozrządu Pyren wskazuje jako nieaktywne. Wzrost obrotów nie ma wpływu na to wskazanie, choć przy dodawaniu gazu zmieniają się napięcia podane pod tym parametrem.  Dobrze rozumiem, że chodzi tutaj o KZFR? Koło na 100% fabryczne, elektrozawór sterowania wymieniony niedawno.

przestawiacz.thumb.PNG.bcaebc84f1c141c8761688daa6ef4d85.PNG

 

Rzecz ostatnia. Pedał gazu, który według Pyrena jest wciśnięty, choć go nie dotykam. Może ktoś sprawdzić u siebie, czy to normalne?

777208845_pedalgazu.thumb.PNG.779e5fd919565b5e822e9441c7758f1d.PNG

 

Pozdrawiam!

Ps. Żadnych błędów ani Pyren ani Torque nie wyświetlają.

Edytowane przez trzecia_bateria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odnośnie pedału gazu to normalne. Parametry wypadania zapłonu w tym silniku zawsze mają jakieś wartości, ten typ tak ma. Jak u mnie rzeczywiście zaczęły wypadać zapłony to w tym parametrze były wartości trzyliczbowe :) Spalanie stukowe to u mnie jest na każdym cylindrze o połowę mniejsze (102000 km mam przebieg). Dla świętego spokoju skontrolowanym świece na 3 i 4 cylindrze i pozmieniał miejscami cewki żeby sprawdzić czy więcej spalań stykowych dalej będzie na 3 i 4 cylindrze się pojawiać. Co do sterowania wałkiem rozrządu to sprawdzę jutro i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2019 o 19:02, trzecia_bateria napisał:

O ile wypadanie zapłonu mnie nie dziwi (świece wymienione 3 000km temu, cewki fabryczne)

to czy wartości przy spalaniu stukowym są w porządku?

1/ Liczba wypadań zapłonu na 1 i 2 cylindrze jest 0,

2/ Liczba spalań stukowych na 3 i 4 cylindrze jest > 2 krotnie większa niż na ! i 2 cylindrze,

      a/ świece i cewki muszą być suche i czyste,

      b/ odległość elektrod na świecach zmniejszyć do 0,7 mm,

      c/ mimo wszystko wymienić świece na markę beru,

      d/ pozmieniać miejscami cewki a najkorzystniej to ;

             - kupić dwie cewki marki beru i założyć na 3 i 4 cylinder,

Dnia 15.08.2019 o 19:02, trzecia_bateria napisał:

sterowanie przesuwnikiem wałka rozrządu Pyren wskazuje jako nieaktywne

3/ Sprawdzić stan czujnika położenia wałka rozrządu. Są to czujniki chimeryczne,

     Uszkodzony /niesprawny czujnik to; 

       -  zmienna faza nie działa,

      -   ok. 20 % mocy w dół,

     -    brak zrywności / przyspieszeń.

     -    zwiększone zużycie paliwa ,

     -    kłopoty z uruchomieniem silnika,

     -    lub w ogóle nie możliwe uruchomienie silnika ( w zależności od stanu czujnika ).

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie @szmydu i @Andrzej-2010 dziękuje za odzew :) No więc trochę z tym wypadaniem zapłonu zostałem uspokojony. Cewki zamieniłem parami, poprawa była raczej marna, bo pojedyncze wypadnięte zapłony pojawiły się na każdym z cylindrów.  Autko na dniach jedzie do ASO na serwis klimatyzacji, w sumie niegłupim pomysłem byłoby wymienić jeszcze przy okazji świece na zalecane. 
Byłbym jeszcze wdzięczny za sprawdzenie tego sterowania przesuwnikiem wałka rozrządu. Niestety z listy Andrzeja-2010 parę objawów brzmi znajomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!