Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Swiatla pozycyjne nie swieca


Rekomendowane odpowiedzi

Są dwa bezpieczniki w skrzynce pod maską, jeden odpowiada za lewą stronę łącznie z tyłem a drugi za prawą stronę łącznie z tyłem. Schemat bezpieczników jest w dziale pliki. Od megany są takie same jak od fluence. 

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz czasem ledów w zderzaku nad halogenami ? Mam fluenca z 2015 i są ledy. Też analizowałem ten temat i próbowałem się dowiedzieć dlaczego pozycyjne z przodu nie swieca i jak się okazuje to nie będą świecić. Funkcje pozycyjnych pełnią ledy w zderzaku. Lampy oryginalnie mają już żarówki postojowe ponieważ niższe wersje nie miały ledów o wówczas żarówki świeciły. Myślę że możesz się przestać martwić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, w polifcie są żarówki ale nie są podłaczone. Rolę pozycyjnych przejęły ledy w zderzaku które po zmroku są automatycznie przyciemniane po automatycznym zadziałaniu świateł mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

Pozwolę się podpiąć pod temat, posiadam Fluence PhII bez led. Postanowiłem dołożyć wspominane lampy. Zamontowałem je w miejsce zaślepek oraz wymieniłem kabel przeciwmgielnych na zawierający dodatkowe kostki do podłączenia led'ów. Niestety, w lewym nadkolu mam tylko złączę do przeciwmgielnych, brak dodatkowego, którym mógłbym obsłużyć led. Próbowałem namierzyć schemat, ale nie mogę nigdzie znaleźć takowego (w dziale plik jest tylko dla Ph1). Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć mi jak to wpiąć do skrzynki bezpieczników?

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku to praktycznie nie ma znaczenia, pozycyjne masz w lampach głównych. Nie masz wyprowadzonej instalacji do dziennych więc musisz zrobić to sam. Teraz kwestia jaką masz skrzynkę USM pod maską. Na poniższych rysunkach zaznaczyłem wyprowadzenie do dziennych z obu rodzajów skrzynek. Jeżeli w zaznaczonych gniazdach nie masz pinów to dzienne w lampach podłączysz przez przekaźnik lub moduł dziennych. Jeżeli w gniazdach masz wyprowadzone odpowiednie piny to by było na nich napięcie musisz aktywować dzienne w UCH lub USM, musiałbym to sprawdzić. W lamach pin 3 to masa, pin 1 to dzienne, pin 2 to pozycyjne czyli dzienne przez rezystor. Jest kilka schematów w zależności od zastosowanego USM.

1.thumb.jpg.b294fa0bc471319e44f7474b5f6adaf9.jpg2.thumb.jpg.92c1d929ff7baac73d9a684f4a5b9cdc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobrze ze tu zajrzalem juz sie bralem za szukanie tego bezpiecznika. Tak mam ledy, nigdy nie zwracalem uwagi czy swieca pozycyjne, az diagnostka na przegladzie stwierdzil ze trzeba wymienic bo nie swieca teraz juz wiem ze swiecic nie beda. Dziekuje bardzo za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Dnia 7.09.2019 o 20:22, aniewa napisał:

W Twoim przypadku to praktycznie nie ma znaczenia, pozycyjne masz w lampach głównych. Nie masz wyprowadzonej instalacji do dziennych więc musisz zrobić to sam. Teraz kwestia jaką masz skrzynkę USM pod maską. Na poniższych rysunkach zaznaczyłem wyprowadzenie do dziennych z obu rodzajów skrzynek. Jeżeli w zaznaczonych gniazdach nie masz pinów to dzienne w lampach podłączysz przez przekaźnik lub moduł dziennych. Jeżeli w gniazdach masz wyprowadzone odpowiednie piny to by było na nich napięcie musisz aktywować dzienne w UCH lub USM, musiałbym to sprawdzić. W lamach pin 3 to masa, pin 1 to dzienne, pin 2 to pozycyjne czyli dzienne przez rezystor. Jest kilka schematów w zależności od zastosowanego USM.

1.thumb.jpg.b294fa0bc471319e44f7474b5f6adaf9.jpg2.thumb.jpg.92c1d929ff7baac73d9a684f4a5b9cdc.jpg

Witam. Masz może cały opis tego USM z dolnego obrazka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!