Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spadające obroty silnika


radzion19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem mianowicie od jakiegoś czasu w czasie jazdy i wciśnięciu sprzęgła i zwalnianiu obroty spadają trochę poniżej 750 po czym po chwili wracają na odpowiedni poziom, zauważyłem też że troszkę dłużej odpala na zimnym silniku. Czy to może być czujnik położenia wału. Silnik 1,6 16V elektroniczna przepustnica. Jak dotąd to wymieniłem świece i podmieniłem cewki ale bez rezultatu.

Edytowane przez radzion19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, radzion19 napisał:

Czy to może być czujnik położenia wału.

Silnik 1,6 16V elektroniczna przepustnica. 

Jak dotąd to wymieniłem świece i podmieniłem cewki ale bez rezultatu.

Zalecam;

   - przeczyścić  czujnik położenia wału,

   - przeczyścić map sensor oraz zadbać o szczelność jego montażu,

  -  przeczyścić przepustnicę,

  -  wymienić ;

        - filtr paliwa,

        - krokowiec - tylko na oryginał,

        - markowy filtr oleju; mann, knecht, purflux,

        - markowy olej ; Valvoline Syn Power 5W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Andrzej-2010 napisał:

X

Rozumiem, a czy żeby go wyjąć wystarczy podważyć ręką. 

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radzion19 napisał:

Silnik 1,6 16V elektroniczna przepustnica.

Jest to megane 1 ph 2 / 1,6 16v ;

     - z którego roku auto ?

    - czy ma linkę gazu od potencjometru gazu przy pedale gazu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czyściłem przepustnicę, i na razie jest na etapie adaptacji, ale obroty już się stabilizują myślę że za dwa trzy dni będzie ok. Dam znać jak poszło, a swoją drogą to bardzo czułe są te nasze samochody nawet na małe zabrudzenie, praktycznie trzeba by co rok czyścić żeby mieć spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo mam podobny problem ale czyszczenie przepustnicy nic nie dało (oringi oryginalne z zeszłego roku) :( A jak mocno spadają obroty u Ciebie ? U mnie schodzą poniżej 500 i czasami auto nawet zgaśnie a czasami szarpie i wraca na około 750 ale z falowaniem w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!