Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Hałas/miauczenie/gwizdanie skrzyni na 2 biegu. 2.0TCE


karolC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Przy okazji wymiany sprzęgła i dwumasy, mechanik zasugerował regenerację skrzyni biegów bo "miauczy". Skrzynia została wymieniona na zregenerowaną i niestety na 2 biegu nadal słychać ten hałas w okolicy 2-3tys obrotów (najbardziej słychać gdy się delikatnie dodaje gazu, natomiast hamując silnikiem nie słychać nic, a na całym gazie tylko delikatnie). Na pozostałych biegach jest raczej cicho (nie pamiętam czy było coś słychać przy poprzedniej skrzyni). Umówiłem się na reklamację za 3 tygodnie, ale będzie trzeba znowu odstawić auto na co najmniej tydzień i pokryć koszt demontażu i montażu skrzyni...
Zastanawia mnie jak to możliwe że dwie skrzynie wydają niemal identyczne dźwięki na 2 biegu. Czy jest możliwe że to jakaś wada fabryczna (cecha?) tych skrzyń?
Mam prośbę do użytkowników 2.0TCE o zwrócenie uwagi i napisanie czy u nich coś słychać.
Silnik 2.0TCE 180KM, Skrzynia PK4017.
Wieczorem wrzucę filmik.

 

Edytowane przez karolC
dodaję filmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak samo jak wada skrzyn TL4 dot. huczenia mechanizmu różnicowego, choćbyś nie wiem co robił on huczy, a dokładnie koła a nie łożyska. Pewnie TTTM skoro masz skrzynię po regeneracji (domyślam się że jakiś janusz-auto nie regenerował jej w garażu, tylko ktoś kto się na tym zna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frans-Auto
Wygląda na sporą firmę, z doświadczeniem od lat 90tych i dobrymi opiniami na googlu.
W pierwszym poście dodałem filmik (w realu słychać bardziej). Jeżdżąc dzisiaj testowo zauważyłem że na 3 biegu też słychać ale dźwięk jest wyższej częstotliwości i trochę cichszy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Moja skrzynia PK4 również miauczy, szczególnie 1, 2 bieg . Odgłosy bardzo podobne. Skrzynia ma przejechane 50 tyś. podobno była wymieniana na nową. Olej był czysty, przefiltrowany przez tkaninę nie pozostawił żadnych śladów metalicznych czy mosiężnego odcienia. Wymieniłem olej, bo niepokoiły mnie właśnie te odgłosy, dopiero później dowiedziałem się, że skrzynia była wymieniana. Miała taki ładny czysty kolor jak po piaskowaniu, stanowczo odróżniała się od brudnego silnika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Cześć, mam 2.0 Tce 180 i na drugim biegu (tylko) też miauczy, ponadto miałem okazję prowadzić inny egzemplarz 2.0 Tce od tego samego sprzedawcy i jest to samo. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!