Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Moduł sterownika szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego zregenerowany moduł sterownika szyby od strony kierowcy,  po 3 miesiącach padł, nie otworzy szyby kierowcy,  natomiast szybę pasażera otworzy bez problemu. Gdzie szukać usterki ? Miał ktoś podobnie?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy mechanizm to  zamiennik. Jego przed montażem należy dopiłować, bo ślizgacze podtrzymujące szybę mają za duże tarcie na szybach prowadzących. Tarcie to opór mechaniczny, a opór to zwiększony prąd silnika, który przeciąża sterownik  Lepiej na oryginale wymienić linki i odpowiednio przesmarować. 

Drugą przyczyną może być brak osłony silnika i przeciekająca woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały mechanizm jest stary, wymieniony został jedynie ten sterownik

Dziś rozebralem boczek drzwi żeby się dostać do tego, było sucho,  porozłaczalem wtyczki , podpialem,  złożyłem wszystko,  i domkłem szybę, zadziałało ale na jak długo to nie wiem 

Może problem jest na stykach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Davidof_90 dotykałeś samego przewodu, jak wymieniałeś moduł? On jest fabrycznie owinięty taką pianką, która pięknie przyjmuje wodę...u mnie też padł i właśnie to było całe mokre. Podejrzewam, że jakoś po szybie schodzi i kapie na przewód, a że jest w gąbce, to idzie powoli do wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja po prostu wywaliłem tę gąbkę na małym odcinku przewodu tuż za wtyczką i dałem tam zwykłą taśmę izolacyjną. Nie wiem, czy to coś pomoże. Ja wymieniałem ze 2 miesiące temu, póki co działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, moduł sterownika szyby, masz na myśli zestaw przycisków do sterowania, tak? Ja chyba źle zrozumiałem i myślałem, że piszesz o module szyby, który jest wtykany przy samym silniczku :) Jeśli tak to wybacz za wprowadzenie w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw przycisków do sterowania szybami,wtyczka którą tam dochodzi jest goła, nie owinięta,  a moduł sterownika który jest przykrecony do silnika podnośnika szyby na torxie 9 ,ta wtyczka jesy owinięta jakaś pianka czy czymś podobnym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie przewód po całej długości jest w piance, od modułu przy silniczku daleko wgłąb drzwi. Spróbuj wywalić tę piankę i zaizoluj czymś, co nie chłonie wody. Teoretycznie ta pianka od wewnątrz ma jakąś "foliową?" powłokę, ale może po latach ona ma dziury. Jak usuwałem piankę, to pod nią przewody były mokre. Oczywiście gdybam, nie wiem, czy to był powód usterki. Stało się to po prostu po poważniejszych opadach deszczu i z pianki mogłem wyciskać wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś, czy nie trą rolki trzymające linki?

Dnia 5.09.2019 o 21:14, Davidof_90 napisał:

Zestaw przycisków do sterowania szybami,wtyczka którą tam dochodzi jest goła, nie owinięta,  a moduł sterownika który jest przykrecony do silnika podnośnika szyby na torxie 9 ,ta wtyczka jesy owinięta jakaś pianka czy czymś podobnym 

Ja mam w folii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One były produkowane w kilku miejscach i może z tego to wynika - nie wiem. Możliwe, że tam dotarłem pierwszy. Można zedrzeć, a ja odklejałem krawędzie i przesunąłem, żeby wyjąć włączniki. Tapicerki nie mogłem odstawić na bok, bo folia przeszkadzała.

 

Proponuje przypomnieć sobie regulamin forum odnośnie cytowania. Aston76

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!