Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gwizdanie turbiny po regeneracji


Mil3k6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam do was pytanie czy da sie wyregulowac turbo aby nie gwizdało. Mechanik powiedział mi ze tak za pomocą kompa i jakiejś sruby i to samo powiedział mi face który regenerował mi turba , tymczasem inny face we wrocławiu co zajmuje sie turbinami powiedział mi ze jesli gwizda to jest zle wyważona i ze sie rozleci i z trzeba ja doważyć jaka jest prawda co wy na to która wersja jest poprawna ??? dodam jeszcze zr gwizdz bez obciazenia :mrgreen:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę,że najlepszym wyjściem na te gwizdy będą odwiedziny u kolesia,który Ci ta turbinę regenerował.Mój kolega też tak miał i warsztat mu od ręki wymienił na następną,ktora nie gwizdała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno reguluje sie to gwizdanie za pomoca jakiejś srubki i kompa poniewaz komputer zmienia ustawienia w trakcie wypalania sie starej aby osiagnąc jak najwieksza moc jak najwczesniej a po zamontowaniu nowej nie wrocił juz do ustawin fabrycznych i daltego gwizda zobaczymy co bedzie po regulacji w poniedziałek

 

[ Dodano: 2008-07-15, 08:24 ]

Wiec jestem po rgulacji Turbiny i okazało sie ze była przesterowana i dałała za wczesnie cisnienie ale niestety po regulacji nadal gwizda troche słabie ale jednak czy to normalne czy mam domakac sie naprawy pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam, a od jakich obrotow zaczyna Ci gwizdac? mam starsza wersje Twojego silnika i pierwsze slysze ze gwizdanie turbiny jest skutkiem jakiejs wady... wszystki vw, ople, fordy i tak samo renault w silniku diesla, turbiny gwizdza bo taka ich rola w czasie zasysania :mrgreen: jedynym problemem moze byc rzeczywiscie ze za wczesnie zaczyna gwizdac... nie chce wyjsc na jakiegos mądrale, bo nie jestem specem, ale mialem do czynienia z duza iloscia diesli z turbina :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

a koledzy gdybyście jeszcze napisali w jakim momęcie zaczyna gwizdać poniweaz ja tez ostatnio coś takiego usłyszałem i tak do kąca niewiem co z tym zrobią u mnie zaczyna gwizdać od jakiś 2tyś obr. ale słychać to dopiero jak ściągne noge z gazu i zmieniam bieg z tym ze to jest krótkie gwizdnięcie i takie piszczące więc nie wydaje mi sie ze to jest cos normalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!