Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie podczas ruszania i zmiany biegów


Stradinek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witaj,

Jestem posiadaczem modelu z 2018 1.2 TCE 130.
Mnie taki problem pojawił się niespełna rok po zakupie. Miałem przejechane około 12 tyś km (teraz ok 17 tyś) głownie w trasie ponieważ na miasto mam coś innego.

Byłem z tym na serwisie - serwisant problem zauważył. W celu weryfikacji czy nie jest to rzecz występująca normalnie również w innych egzemplażach, miał się przejechać innymi i po 2 tygodniach dać znać co z tematem. Po 3 tyg musiałem się przypomnieć i dzień później dostałem odpowiedź że jest to normalne :)

Jak to serwis, problem bagatelizują. Poprosiłem więc aby mi taką informację dali na piśmie - stuki w podłogę w trakcie zmiany z 1 na 2 są rzeczą normalną. I tutaj nagle zaczęła się inna gadka. Skontaktowała się ze mną centrala że w ciągu ok. 2 tyg podstawią do mojego dealera w Łodzi taki sam egzemplarz jak mój i będziemy testować.

Mineły już 4 tyg - kontaktu brak. Chwilowo nie mam czasu ale niedługo ich znowu będę gonił - ale już tylko mailowo bo ich obiecanki telefoniczne są bez pokrycia.

Daj proszę znać jak coś u CIebie się wyjaśni.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez yachoo157
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...

W moim Clio IV 1.2 tcewystępuje ciche stukanie, moim zdaniem dwumasy, gdy wcisnę sprzęgło na postoju na luzie, przy mocno rozgrzanym silniku. Z zewnątrz tego nie słychać, po otwarciu maski trzeba się nachylić żeby to usłyszeć. Stukanie jest nie zawsze, zależy jak się koło dwumasowe ułoży. Pojawieniu się stukania sprzyja wjazd i zatrzymanie na nawierzchni typu kocie łby. Klekotanie zapewne też dwumasy przy zasprzęglaniu po zmianie z 1 na 2 powyżej 20 km/h(np. szybkie ruszenie spod świateł) z wyłączonym trybem Eco też się zdarzało. Auto ma 15 tys. km przebiegu jeżdżę delikatnie. Stukanie pojawiło się zapewne sporo wcześniej, zauważyłem po ociepleniu, po zimie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Jestem posiadaczem Citroena C5 Aicross z osławionym silnikiem 1.2 purete ch 130km ( 30 tyś przebiegu ) i mam to samo. Tzn. mam stuki podczas zmiany biegów z 1 na 2 przy temperaturze powyżej 20 stopni C i przy rozgrzanym silniku ( w zimie tego nie ma ). Może ktoś miał ten sam problem i go rozwiazał. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!