Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Electronic fault po deszczu


rdriver

Rekomendowane odpowiedzi

Postawiłem przed sklepem samochód. Podczas gdy robiłem zakupy spadł ulewny deszcz z gradem. Odpaliłem samochód i wyświetlił się "Electronic Fault" i "Service", ale samochód działał całkowicie normalnie. Zgodnie z jednym angielskojęzycznym filmikiem zrobiłem mniej więcej to co tam zalecali, czyli wyjąłem to elektroniczne urządzenie pod bezpiecznikami pod maską i sprawdziłem czy nie ma jakiś zabrudzeń na płytkach drukowanych i sprawdziłem te bezpieczniki. Wszystko wyglądało dobrze. Sprawdziłem też mocowanie akumulatora, aczkolwiek nie używałem żadnych contactsprayów. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów znowu błąd się włączył i cały czas się świeci po uruchomieniu auta. Samochód przejechał już prawie 200 km i wszystko działa dobrze. Ma ktoś jakiś pomysł?

 

 

Edytowane przez rdriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia jest jeszcze skrzynka, którą masz nad nogami w aucie. Niestety w phI potrafi dostawać się do niej woda, która robi różne dziwne rzeczy. Posprawdzaj wtyczki w tej skrzynce, czy nic nie jest zielone lub popalone.

Dodatkowo, w zasadzie mamy już okres jesienny, warto zrobić inspekcję czy odpływy podszybia są drożne. Deszczu w najbliższych miesiącach pewnie nie będzie brakowało ;) Skrzynka w aucie najczęściej jest zalewana przez niedrożność tych odpływów.

Edytowane przez droopy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok, więc temat rozwiązany. Niedawno zauważyłem, że nie mam wszystkich świateł stopu. Winny okazał się czujnik przy pedale stopu. Po wymianie czujnika światła działają i od razu znikął także błąd "Electronic Fault". Bardzo dziwna sprawa. Czyli chyba jeździłem ponad miesiąc bez świateł stopu, bo tyle czasu palił się ten błąd... Po drugie bardzo dziwne, że stało się to po tym deszczu, a czujnik jest dość wysoko w kabinie i raczej mało prawdopodobne by się zalał. W każdym razie temat rozwiązany.

Edytowane przez rdriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!