Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II phI 1.6 16v wydłużenie V biegu


zaltom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam w/w samochód. Jak większość użytkowników tego auta, zauważyło, że przy 100 km/h mamy 3 tys. obrotów na minute. Chciałbym podmienić koła zębate V biegu, tak żeby było około 120 km/h przy tych samych obrotach. Na forum widziałem kilka tematów, ale dotyczyły Scenica I z inną skrzynia biegów. Może ktoś z Was wykonał podobna przeróbkę, lub wie z jakiej skrzyni będą pasować koła zębate? Silnik: K4M760, skrzynia: JH3142. Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpakuj sobie 6kę z m3 :D będziesz miał 3k przy 110km/h :D. Nie ma co kombinować skrzynia krótka i nic nie poradzisz... Clio 0.9Tce ma tyle samo obrotów przy 110km co moja megane, a ma skrzynie 5 i jest w aucie dużo ciszej niestety ;). Poza tym jak zaczniesz grzebać w skrzynii to padnie Ci tempomat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o przełożeniu całej skrzyni, ale to większy koszt + nie wiem czy cięgna i wybierak będą pasować. Tempomatu nie ma, także nie będzie kolidowac. Same tryby to myślę max 300 zł. Chodzi tylko o V bieg, bo reszta jest spoko zestopniowana, ale ta piątka na autostradzie to dramat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam Megane 1.6 z JH3 i podmieniłem tryby 5tki na na te z diesla. Nie pamiętam już teraz ile zębów ale parę więcej. Jeśli robiłbym to raz jeszcze to jednak zdecydowałbym się na coś pomiędzy, ten silnik jest trochę za słaby i tak jak przed zmianą osiągał ok 200km/h teraz problemem jest jechać 180km/h.

Z plusów na pewno niższe zużycie paliwa i cisza. Przy 100km/h bierze jakieś 5.5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle tematów było z tym zagadnieniem. Wiadomo że pasują tryby z dizla i większość ludzi je pakowała. Wiadomo też że dynamika na 5 biegu znika całkowicie bo jest zbyt mało mocy. Wiadomo też że tempomat się kaszani i przestaje działać (nie we wszystkich przypadkach, czasami w ogóle nie działa a czasami na 5tym biegu go tylko wywala). Także twój wybór pozdrawiam :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!