Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prawidłowa grubość lakieru w Grand Scenic 2015?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ,

 

    Niedawno kupiłem Grand Scenica 2015 r.  

Na całym aucie grubość lakieru wahała się między 120 a 150 um. na dachu i maska 120  ,tylne słupki około 144 , przednie drzwi lewe i prawe 150. Sprzedający przekonywał ,że lakier oryginalny. Wiem tylko że w ramach auto casco było wymieniane lewe nadkole (plastikowe) i cały zderzak - nie był mocno uszkodzony - widziałem zdjęcie szkody - żaden element blacharski nie był przy tym uszkodzony.  Wszystkie szyby oryginalne - panorama z góry. W mojej poprzedniej megance grubość lakieru była w granicach 80-110 um.

 

Czy to na pewno jest oryginalny lakier ? Mechanik który sprawdzał uważał , że tak ale nie był to serwis Renault.

Edytowane przez Lukasz_Megane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co jeszcze stresować.

Jaki kolor, metalik?  Auto krajowe? Jakiego miernika używasz?

Podjedź do ASO, pomierzą, sprawdzą w bazie. Auto fabrycznie może mieć grubszą warstwę lakieru.

Wiesz, na forum nikt auta nie widział, ale wszyscy już wiedzą... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położenie warstwy 120-140 chyba jest ciężkie przez lakiernika ? W artykule jednoznacznie podkreślają że zazwyczaj podwaja się wartość lakieru - faktycznie jest 80-100

3 godziny temu, Lelupi napisał:

Nie ma się co jeszcze stresować.

Jaki kolor, metalik?  Auto krajowe? Jakiego miernika używasz?

Podjedź do ASO, pomierzą, sprawdzą w bazie. Auto fabrycznie może mieć grubszą warstwę lakieru.

Wiesz, na forum nikt auta nie widział, ale wszyscy już wiedzą... :) 

Auto jest z Polski - dwa lata właścicielem było Renault Polska - podobno jeździł jakiś pracownik biurowy , a potem dwa lata prywatny właściciel - i ten wiem że nie miał wypadku  - miał szkodę którą widziałem na zdjęciu - wymagało wymiany zderzaka przód mimo małego uszkodzenia - lampy są oryginalne - szyby też.

 

Kolor czarny TEGNE

 

W Aso żadnych informacji odnośnie szkód po za tym zderzakiem nie było. Tylko informacje o przeglądach. Auto sprawdzałem w Bosch Service - bo nie było wolnych miejsc w Renault więc tylko tam sprawdziłem całą historię co było robione w Aso. 

 

Mernik - maska 120 , dach 120 , drzwi przód 130-150 lewe i prawe,  klapa nie pamiętam  wiem że najwięcej było 155 a najmniej na zewnątrz 120.

 

To jest to auto:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-grand-scenic-renault-grand-scenic-w-wersji-limited-zakupiony-z-renault-polska-ID6CyCbn.html

Edytowane przez Lukasz_Megane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!